Ivan Hajniš - Jsou lidi, který nemaj rádi, když jim šahám po vnucené kultuře penězochamtivých!

27.05.2020

Vložil: Pepíno Sodomka

Ivan Hajniš je drtivé většině českých rockerů znám co by zpěvák, kytarista a hráč na foukací harmoniku kultovní skupiny The Primitives Group, která vznikla již v 60. letech 20. století.


A jelikož Ivan v roce 1969 emigroval do Švédska, ukončila poté svojí činnost, nicméně byla roku 2016 byla skupina The Primitives Group obnovena a vydala se na turné, čítající desítky koncertů v České republice.

Ivan, člověk s duší rebela se nebojí často pojmenovat natvrdo a syrově věci pravými jmény, proto jsem ho oslovil a jsem rád, že nabídku podílet se o své názory s našimi čtenáři přijal.

Tak pravil Ivan Hajniš:

Jsou lidi který nemaj rádi , když jim šahám po vnucené kultuře penězochamtivých.

Musím ale o tom psát - jak ničej vkus lidí discotekama, na které si vyráběj různí týpkové mechanickou hudbu mašinama, neboť neumějí zahrát na nějaký nástroj - nebo třeba něco zazpívat sami.
Jak na mega festivalech jdou pořadatelé a různé skupiny obehrávané na komerčních radiostanicích jenom po penězích a nezajímá je kvalita toho - co tam předvádějí.

Když se takto svobodně vyjádřím k tomu co nabízí lidem a ničí tím jejich úsudek - co že je dobrý a co že né???... tak mě sem tam někdo z "chytrých", kteří o showbuznisu nic nevědí, pěkně napadne a nadává mi - že jsem vejtaha, že roztrušuji neprávem že jme nejlepší kapela a že já jsem nejlepší umělec na světě - což já nikdy neříkám!
Někdy o nás ale napíšou tak dobře noviny,  za což já nemohu a ovšem, že se mi líbí, když nás někdo za naší dřinu pochválí, a také dovedu ocenit dobré kapely, zpěváky nebo herce pochvalou. 

Ale když vidím a slyším sračku, tak to svobodně - (je snad demokracie a svoboda slova ???), klidně řeknu nebo napíšu.
A tak si jenom přeji, aby se pojem kultůra dělal s živými opravdovými umělci a né s hňupama, jdoucími jenom přes mrtvoly za mamonem.
A teď si ti, kteří nechápou o čem je live muzika budou zase na Hajniše nadávat a pomlouvat mě, že jsem hovado.
Tak ať..
Jsem odjakživa rebel nenávidící bolševismus a vše co zničil...a budu jím až do smrti..
Rock n Roll...
A Vy, kdo nás - mě - máte rádi - už se na Vás těšíme na našich koncertech, kde budeme živě na pódiu řádit a tvořit..
A ti co mě nemusej - tak ať si užívají tu jejich postkomunistickou main stream kultůru s jejich nafintěnejma kamarádama....

Ivan Hajniš