Aleš Bajger - Nejlepším hudebním zážitkem je radost v publiku!

27.07.2020

Text: Pepíno Sodomka

Dnes oslaví 64. narozeniny  Aleš Bajger, český hudebník, zpěvák, kytarista, skladatel a producent. Známý především z jeho působení v kapelách Progres 2 a Vigor, v současnosti se podílí na nahrávkách Vladivojny La Chii.

.Aleš na elektrickou kytaru začal hrát ve třinácti letech.
Nejdříve hrál v různých amatérských uskupeních na severní Moravě.
V letech 1979 - 1980 byl členem skupiny Bukanýři a poté roku 1983 přišel do brněnské kapely Progres 2, kde se stal hlavním frontmanem v rockové opeře Mozek a podílel se i na dalším albu Změna!.

Po jejím vydání z kapely odešel a založil skupinu Nota Bene se zpěvačkou Věrou Špinarovou, následně působil jako kapelník a kytarista ve skupině doprovázející zpěvačku Tanju.

Roku 1989 založil vlastní skupinu Vigor, která fungovala do roku 1991.

Od roku 2002 zahájil spolupráci se skupinou Banana a její zpěvačkou Vladivojnou La Chiou, jejichž alba produkoval a na nahrávkách se také jako hráč přímo podílel.

Jistou zajímavostí je, že mimo hraní se začal věnovat konstrukci vlastních kytarových systémů a roku 2010 uvedl na trh vlastní řadu kytarových efektů.

Roku 2017 v rozhovoru pro Muzikus.cz Aleš na otázku jaký má nejlepší zážitek z koncertu odpověděl jednoznačně: "Radost v hledišti."

Spolu s obrovskou hromadou pevného zdraví přejeme nadále i mnoho radosti, jak z muziky, tak i života, Aleši!