Aleš Brichta bude mít svojí vlastní poštovní známku!

13.12.2019

Již ve čtvrtek 19. 12. 2019 vydá Česká pošta známkový sešitek s osmi motivy známek. Prvním žijícím rockerem, kterému se v České republice dostane této pocty být na známce, bude právě Aleš Brichta.

Tento známý zpěvák v letošním roce nejenom, že oslavil své šedesáté narozeniny, ale rovněž i čtyřicet let na hudební scéně.

Počet vydaných sešitků je omezený na pouhých 1 250 kusů. V den vydání bude i sešitek pokřtěn na akci Rockové Vánoce na Barče, kde Aleš Brichta se svojí současnou kapelou rovněž vystoupí. Kmotrem sešitku se stane Petr Janda, který byl jedním s gratulantů k Alešově životnímu jubile na narozeninovém koncertu, který se uskutečnil 6. Října 2019 v pražském Fóru Karlín.

Sám zpěvák ke svému vypodobnění na známkách říká: "Když jsem kdysi skládal text jednoho z největších hitů mé původní domovské skupiny Arakain, v němž se zpívá: Někoho baví sbírat si známky, někdo moc pije a někdo píše, má svoje chyby svý slabý stránky, vůbec jsem netušil, že bych se kdy sám na známkách objevil,".

Sešitek poštovních známek nese název Aleš Brichta - sběratelské edice mají nominální hodnotu 19,- Kč. Tyto známky lze použít při odesílání dopisů po České republice.

Sběratelskou edici je možné si zakoupit přímo na webových stánkách Aleše Brichty.

Autorkou všech použitých portrétů Aleše Brichty je Lenka Hatašová. Ke každé známce vyjde také pohlednice s motivy známek.

K tomu všemu Aleš Brichta rozhodně nezahálí ani v hudební tvorbě, neboť právě vydává novou písničku, ke které do konce natočil i videoklip.

Jedná se o skladbu Santa Maria, ve které nezpívá sám. Písnička je pojatá jako duet se zpěvačkou Lucií Roubíčkovou.

Videoklip můžete vidět zde:

https://www.youtube.com/watch?v=rlepBm0RHjw

Pro Rockmania.cz Martin Fejfar