Aleš Zimolka - Bubeník, který miloval rockovou muziku!

26.05.2020

Text: Pepíno Sodomka

K dnešnímu dni se pojí jedno hodně smutné výročí, 26. května roku 2012 navždy odešel náš vynikající bubeník Aleš Zimolka, člověk, který doslova miloval rockovou muziku a rychlá auta. 

Aleš prošel za svoji hudební éru celou řadou souborů, zejména rockového zaměření, ale vzhledem k jeho všestrannosti a hodně výjimečnému hudebnímu cítění přičichl třeba i k moderně pojatému country, nebo keltské muzice.

Aleš Zimolka pocházel z Jihlavy.
První kapela, v níž hrál, se jmenovala Calypso.
Z dřívějších uskupení, kde Aleš působil je třeba jmenovat skupiny ZOO, Markýz John, Little Big Company, Netto, Skyland, Dick O'Brass atd.
Do poslední chvíle své pozemské cesty byl členem kapel Merlin Dana Horyny, Asonance, SPAM, Pink Floyd Acoustic, Empire a Baba Jaga.
Muzikanti ho dobře znali také díky jeho působení v pražské prodejně Music City.

Aleš zemřel dnešního dne roku 2012, kdy co by závodník-navigátor utrpěl vážná zranění při Rallye Český Krumlov, kterým poté v českobudějovické nemocnici podlehl, bylo mu pouhých 49 let.

Jak tehdy řekl náš známý hudební publicista Petr Korál:
"S Alešem Zimolkou odešel nejen vynikající hudebník, ale také všeobecně oblíbený pohodový člověk, který snad ani neměl nepřátel..."

S obrovským díkem ze vše, co jsi na své pozemské cestě vykonal jménem Rockmanie posílám zdravici do nebeských výšin, Aleši!