Alžběta ohlašuje změnu za bicí soupravou!

11.12.2019

Text : Pepíno Sodomka

Foto : archív skupiny Alžběta

Skupina Alžběta z  Nového Bydžova, která byla znovu založena v roce 2011 se stává stále populárnější na naši rockové scéně. 

V těchto dnech přišla s oznámením, že původní bubeník Radim Zvoníček v kapele končí a na jeho místo nastupuje  Libor Král, který ač je mu přes 20 let toho má, co se muziky týče, za sebou docela dost.

Libor se sám na stránkách Alžběty představil fanoušku takto :

Ahoj! Zdravím všechny fanoušky Alžběty! Dovolte mi o sobě napsat pár řádků a představit se.

Mé hudební začátky se datují zhruba už od útlého věku, kdy jsem vzal babičce starý gramofon a sjížděl desky od Katapultu, Pražského výběru přes Black Sabbath až po Helloween. Hlavní zlom nastal, když mě rodiče vzali na zábavu a tam se ledy prolomily. Nic jiného než hrát na bicí nepřicházelo v úvahu! Zvolil jsem tedy rovnou ZUŠ v Chlumci nad Cidlinou, kam jsem docházel 5 let (2007-2012) a pod taktovkou výborného učitele Vojty Kudrnáče získal absolventa a zároveň cenné zkušenosti z kterých těžím dodnes. Během této doby jsem působil, jak v chlumeckém orchestru "Chlumecké bubny", tak ve skupině Těžká Obuv. V tomto období přišel ale vážný úraz, který mě vyřadil na necelý rok ze hry a částečné přerušení celkového hraní bylo na místě.. Touha pokračovat byla, ale tak veliká, že po návratu jsem ještě prošel chlumeckou punkovkou The Boobies, hradeckými FallOut, přes další různé projekty až následně zakotvil a založil domovský Vanaheim, kde působím dodnes. Nesmím též zapomenout na hradeckou rockovou kapelu HakelBand, kde jsem stálý člen od letošního nového roku.

A proč jsem přijal nabídku Alžběty? Je to hlavně proto, že kluky znám z dob mých začátků, sedíme si lidsky a jejich muzika mě baví. Proto se na tuto novou výzvu těším a těším se i na Vás až to společně po novém roce rozjedeme!

Co dodat jiného, že za celou Rockmanii přeji Liborovi i  Alžbětě nejen do nového roku parádní rockovou jízdu!