Asking Alexandria v květnu zažehne plameny!

09.03.2020

Text: Mertin Fejfar

V minulém týdnu se o tom ještě pouze spekulovalo, ale nyní již je vše oficiálně potvrzeno. Britští Asking Alexandria ohlašují velkolepý návrat na scénu vydáním nového studiového alba.

Kapela původem z anglického Yorku vydá své šesté studiové album po tříleté pauze a tím pádem narušuje svojí doposud dvouletou pravidelnost, se kterou svým fanouškům pět předchozích nahrávek vždy přinášela.

Následovníka posledního studiového alba, které neslo název jako samotná kapela tedy Asking Alexandria z roku 2017 tak již poznáme za dva měsíce.

V pátek 15. května vyjde album s názvem "Like A House On Fire", které přinese patnáct zbrusu nových studiových nahrávek.
Album bylo nahráváno v průběhu celého loňského roku, kdy kapela absolvovala obrovské arénové turné po celém světě po boku kapel Papa Roach a Shinedown.
Nahrávání alba bylo opět svěřeno do rukou producenta Matteho Goodema, který produkoval již předchozí album britské pětice.

Na novém albu "Like A House On Fire" najdeme těchto patnáct skladeb jmenovitě:
01. House On Fire
02. They Don't Want What We Want
03. Down to Hell
04. Antisocialist
05. I Don't Need You
06. All Due Respect
07. Take Some Time
08. One Turns To None
09. It's Not Me (It's You)
10. Here's to Starting Over
11. What's Gonna Be
12. Give You Up
13. In My Blood
14. The Violence
15. Lorazepam

Kapela se netají tím, že album vzniklo i díky náročnému cestování a energií, kterou jím loňské turné dodalo. Bylo velmi inspirující cestovat po světě a zároveň pracovat na nové nahrávce říká kapela.

Kytarista Ben Bruce říká: "Posledních pár let jsme na tvorbě tohoto alba dřeli jako o život. Jsme naprosto zamilovaní do toho, co jsme vytvořili. Jsou to písně o triumfu, síle a odolnosti. O ztrátě lásky, o ztrátě vášně a o ztrátě víry. Jsou to i písně o tom, jak se v životě posunout a písně oslavující naši cestu. Toto album je naplněno láskou a vášní pěti původních členů naší kapely Asking Alexandria.

Bruce pokračuje o jedné z písniček: "' Antisocialist" je to píseň napsaná pro každého, kdo chce jen vystrčit prostředníček vysoko do vzduchu a křičet z plných plic. Je to píseň pro frustrované, zapomenuté, nedoceněné a utlačované. Je to píseň pro ty, kteří tvrdě pracují a nedostávají nic na oplátku. Je to píseň pro ty, kteří tvrdě sní a jsou vysmíváni. Píseň, která říká to, co všichni čas od času cítíme a píseň, kterou si prostě musíte pustit!".

Právě písnička Antisocialist je první ochutnávkou z nového alba, kterou si můžete poslechnout a videoklip vidět zde:

Asking Alexandria 30. dubna zahájí své koncertní turné po USA čítajícího celkem dvacet tři zastávek. Turné začne v Phoenixu v Arizoně.

Evropská část turné by měla začít 14. října v ruské Moskvě, další termíny evropské části šňůry budou postupně přibývat.
Je tak velmi pravděpodobné, že se dočkáme i nějaké té tuzemské zastávky.