Bill Ward - Je mi ctí, že jsem mohl hrát muziku, kterou miluji!

05.05.2020

Text: Pepíno Sodomka

Psal se 5. květen roku 1948 a v anglickém Birminghamu se narodil William Thomas Ward, rockovému světu známý co by Bill Ward, bubeník legendární kapely  Black Sabbath.

Bill tedy dnes slaví již své 72. narozeniny a pokud se ohlédneme za jeho působením v oblíbených "Sabbatech", určitě zde zanechal hodně výraznou stopu.
V této skupině hrál na bicí od jejího vzniku v roce 1969 a opustil ji kvůli osobním důvodům v srpnu roku 1980 během turné k albu Heaven and Hell
Poté se několikrát v jejich řadách na nějakou dobu objevil, bohužel z důvodu jeho zdravotních problémů nebylo později možné jeho dlouhodobější vystupování.

Nelze jinak, než plně souhlasit s názorem, že jeho charakteristická hra na bicí (ovlivněná hrou swingových bubeníků) násobí rytmus basových a kytarových riffů, což vytáří silný kombinovaný efekt, díky čemuž se dle mínění mnohých stal jedním z nejlepších bubeníků této planety.

Sám Bill je skromný člověk, který uvádí právě Black Sabbath co by svého velikého učitele, bez kterého by nic neznamenal a bere doslova jako privilegium, že celý život mohl dělat to, co v životě nejvíce miluje, tedy rockovou muziku.
Rovněž se s obrovskou pokorou vyjadřuje směrem ke svým fanouškům a tvrdí, že když žije hudba, žije i on.

Plně souhlasíme s tímto názorem a s díkem přejeme kupu opravdu pevného zdraví, Mr. Ward!!!