Bullet For My Valentine ohlašují nejtvrdší album své historie!

26.05.2020

Text: Martin Fejfar

Čtyřčlenná metalová kapela z Jižního Walesu zahájila práce na novém studiovém albu, které by mělo být zcela odlišné od svých předchůdců.

Sedmý následovník alba Gravity z roku 2018 slibuje velmi tvrdou muziku. Poslední album totiž kritikou nebylo zrovna kladně přijato. Kapele bylo především vyčítáno odklonění se od klasického metalu a  přiblížení se k nu-metalu.

Na nové album dohlíží stejný producent a zvukový mistr Carl Bown, který kromě alba Gravity s kapelou spolupracoval již na předchozím albu Venom vydaném v roce 2015.

Frontman kapely Matt Tuck slibuje fanouškům novou energii a o tom, v jaké fázi natáčení je,  se vyjádřil v rozhovoru pro britský magazín Rock Sound:
"V této fázi jsme nikdy neměli tolik materiálu, máme hotových sedm věcí, takže máme dobrý náskok, protože původně jsme chtěli album začít nahrávat nejdříve v září.
Rozhodnutí udělat si na tento rok volno na psaní a nahrávání a nic neuspěchat, bylo tím nejlepším, co mohla naše kapela udělat."

A jaké tedy album vlastně je?
"Je brutální, dost brutální a mám z něj opravdu dobrý pocit!"


Matt Tuck
Matt Tuck

Nutno tedy ještě dodat, že kapela Bullet For My Valentine je heavy metalová kapela z Bridgendu ve Walesu, která vznikla v roce 1998.
Současnou její sestavu tvoří  Matthew "Matt" Tuck (zpěv, kytara), Michael Paget (kytara, doprovodné vokály), Jason Bowld (bicí) a Jamie Mathias (basová kytara). 

Bullet For My Valentine hráli v roce 2011 také na českém festivalu Rock For People a jako již  hlavní kapela se na stejné místo vrátili i v roce 2016.
Hráli rovněž na festivalu v Doningtonu po boku veličin, jako  jsou Metallica, Guns N' Roses, Trivium či Tool. 

My v Rockmanii se na nový počin této bandy rozhodně těšíme, co Vy?!