Bývalí členové Judas Priest se sešli v nové kapele!

19.02.2020

Text: Martin Fejfar

S plány legendárních Judas Priest na letošní rok jsme vás zde nedávno seznámili i spolu s jejich zdravicí ze studia.

Tato zdravice předznamenala natáčení nového alba, na kterém kapela usilovně pracuje.
Judas Priest v letošním roce rovněž pojedou speciální turné k padesátému výročí kapely. 

Přesto zřejmě některým fanouškům slavných Judas Priest vrtá hlavou, co vlastně v současné době dělají bývalí členové této formace.

Začneme tedy rovnou u zakládajícího člena Judas Priest, kytaristy K. K. Downinga, který právě oznámil bombastickou zprávu o sestavení nové metalové skupiny!!!

Nová kapela nese název KK's Priest a kromě Downinga nalezneme v sestavě zpěváka Tima "Rippera" Owense a bubeníka Lese Binkse. Celá trojice prošla svého času sestavou Judas Priest.

K. K. Downing tuto legendární skupinu založil a tudíž v Judas Priest působil od samého počátku až do dubna roku 2011, kdy se rozhodl z kapely odejít.
 Jako důvod svého odchodu z kapely uvedl zhoršující se vztahy mezi ním, zbytkem kapely a jejich managementem.

Zpěvák Tim "Ripper" Owens nahradil Roba Halforda  v Judas Priest v roce 1996 a nazpíval s nimi dvě studiová alba, Jugulator (1997) a Demolition (2001), tedy v období, než se roku 2003 Halford vrátil do skupiny zpět.

Bubeník Les Binks působil u Judas Priest tři roky na konci sedmdesátých let a objevil se na studiových albech Stained Class (1978),  Killing Machine (1978) a živém albu Unleashed on the East (1979).

Tuto trojici ještě doplňují baskytarista Tony Newton (Voodoo Six) a kytarista AJ Mills (Hostile).

Celé seskupení KK's Priest má na letošní rok smělé plány. Celý kvintet je v současné době zavřený ve studiu a tvrdě pracuje na svém debutovém albu, které vydá nahrávací společnost Explorer 1 Music Group v rámci nahrávací smlouvy, kterou K.K. Downing s nimi podepsal na začátku tohoto roku.

KK's Priest také zahájí rozsáhlé turné po celém světě, zúčastní se festivalů a speciálních představení k oslavě 50. výročí Judas Priest. Fanoušci se mohou těšit na směs vlastních nahrávek této nové kapely, jako i na klasické songy Judas Priest.

Sám K.K. Downing o svém novém projektu řekl: "Vzhledem k masivní poptávce a obrovské podpoře fanoušků z celého světa mám pocit, že založení KK's Priest bylo správným krokem. Fanoušci budou moci porovnat kombinaci pravých, klasických písní Judas Priest spolu s novými songy."

My v Rockmanii se na pecky téhle nové kapely doslova třeseme, co Vy?!