Dead Daniels na novém albu "Decade" servírují poctivou porci syrového Rock 'N' Rollu!

26.01.2020

Text: Pepíno Sodomka

Pražská kapela Dead Daniels, která vznikla v září roku 2009 právě vstupuje do druhé dekády své existence pěkně zostra a to novým albem, příznačně nazvaným "Decade".

Stejně jako jejich debut "Tomahowgh" vznikalo toto album ve studiu Hacienda v produkci Miloše Dodo Doležala a jeho syna Miloše juniora. CD obsahuje 9 autorských písní, přičemž v posledním songu "Snow" co by host se objevil sám Dodo. 

Album otevírá pecka "Karma", kterou již mnozí fans budou znát co by videoklip, který tato kapela natočila a jedná se dle mého názoru o věc, která má odpich a má rozhodně hitové ambice!
Druhá pecka "Tos neviděls" má jako většina songů téhle bandy odpich a koule. 
A když říkám koule, nemyslím hliněnky, ani skleněnky, ale dělový koule!
Další Michelle je pomalejší věc, což ale neznamená, že je to nějaká nuda, nebo věc, při níž si při poslechu odskočíte kamsi!
Album se hrne dál songem "Blackout", který má text na zatraceně aktuální téma, což je virtuální realita, která doslova ubijí nejednoho z nás!
"Ready To Rock" je anglicky zpívaná pecka a opět bych hovořil o hitových ambicích a koulích, které vám zaručeně při poslechu budou lítat kolem hlavy!
Song "Geronimo" mě osobně hodně vzal, nejen díky tomu, že apačský náčelník a šaman tohoto jména patří mezi má vděčná témata.
Album silou a rychlostí řítícího se vlaku uhání přes "odpichovky" "Kalifornie" a "Ráchel" do finále nazvaného "Snow", kde se objevuje jak bylo již zmíněno i Dodo Doležal.

Jinak řešit zvuk alba by bylo asi celkem opravdu mimo mísu, stačí myslím uvést, že se natáčelo ve studiu Hacienda v produkci Miloše Dodo Doležala. 
A že toto studio a Dodovo jméno je záruka opravdové kvality ví snad dnes i každé malé "rockerče" ne?!

Nové album "Decade" oficiálně vychází 31. ledna u společnosti Supraphon a ukázky si můžete poslechnout již nyní na webu vydavatelství https://www.supraphonline.cz/album/533577-decade , kde bude album zároveň k dispozici i v elektronické podobě, stejně tak na iTunes a Spotify.
Nové CD si můžete již nyní před-objednat v síti prodejen Bontonland https://www.bontonland.cz/dead-daniels-decade . Termín a místo křtu alba bude kapelou oznámen v následujících týdnech.

Nutno ještě dodat, že kapela Dead Daniels nahrála toto album v sestavě: Tommy Wheeler - kytary, zpěv, J. C. Smith - baskytara, vokály a Stanley Šmeral - bicí, vokály.

Máš rád muziku s "koulema", která je syrová a má pořádnej odpich?!
V tom případě jdi do Dead Daniels! HOWGH!