Právě vychází pokračování pocty Jirkovi Schelingerovi, album Zemětřesení 2!

13.12.2019

Album Zemětřesení 2 uzavírá projekt, který vznikl jako pocta předčasně zesnulé rockové legendě Jiřímu Schelingerovi v roce 1993.

Na "dvojce" najdeme obměněnou sestavu původního složení, nynější projekt tvoří : Miloš Dodo Doležal, Štěpán Smetáček, Miloš Doležal jr. a Mladen Djelmo. 

Sestavu alba Zemětřesení 2 tvoří především zbylé nevydané skladby, které Jiří Schelinger složil a hrál na koncertech před svým odchodem. Na prvním albu nebyly zpracovány, žádná z nich nebyla do dnešního dne natočena ve studiové kvalitě. 

"Fanoušci si tak mohou udělat celkový obraz o posledním nedokončeném albu Jirky, protože si ho teď ze všech nahrávek mohou sami sestavit. Není sice jisté, které songy by nakonec Jirka na album skutečně dal, ale zkompletování potencionální finální nahrávky z tehdejší doby tak bude konečně možné," říká kytarista a producent Miloš Dodo Doležal a dodává: "Páteří dodělání skladeb byl živý záznam koncertu z Humpolce z roku 1980. K stávajícím songům jsme pak dotočili tři nové. Oslovil nás totiž sám Ringo Čech a dal nám mnoho textů z té doby s tím, abychom písně na jeho texty napsali a přivedli k uším fanoušků. Tak dostalo album ještě jiný rozměr, protože ty texty ležely skoro 40 let v Ringově šuplíku. Byla pro nás čest z nich několik vybrat a napsat na ně hudbu, která by navazovala na odkaz Jirkových a Ringových desek." 

Tak na tohle album se my v Rockmanii moc těšíme a dík za tento počin!!!

Text : Pepíno Sodomka a Katka Králová 
Foto : Jiří Šujanský