Epica hlásí nahrávání nového alba!

16.03.2020

Text: Martin Fejfar

Nizozemská symfonic-metalová kapela Epica se právě zavřela do studia, aby nahrála své nové studiové album.

Šestice v čele s charismatickou sopranistkou Simonou Simonsovou vydá nové album po čtyřech letech. Osmé studiové album se nahrává ve studiu Sandlane Recording Facilities v malebném nizozemském městečku Rijen.

Následovník posledního studiového alba "The Holographic Principle" z roku 2016 nejenom, že nahrávají ve stejném studiu, ale rovněž se svěřili do rukou stejného producenta, takže nové album tedy bude opět produkovat Joost van den Broek.

Epica nás dokonce nechává nahlédnout do studia a zákulisí při prací na novém albu.

Zpěvačka Simone Simons k tomu řekla: "Vítejte v zákulisí tvorby Epicy. Bylo mi jako vždy potěšením trávit čas s kapelou a Joostem. Popravdě se nemohu již dočkat, až nové věci všichni uslyšíte!"

Do studia za Epicou se můžete podívat i Vy:

"Cítil jsem opět opravdu velkou motivaci napsat nové album", říká kytarista Mark Jansen a dodává: "A přesně to jsme potřebovali. Nechtěli jsme začít psát album v okamžiku, kdy jsme měli pocit, že prostě musíme napsat album.
Chceme napsat album, jen když se cítíme opravdu hladoví. A to je teď ten případ ... Musí to být prostě na sto procent!
Nebyl bych spokojený s albem, které má jen pár dobrých písniček. Styděl bych se za to. Z takového alba nebude mít radost nikdo!"

V říjnu loňského roku na počest desátého výročí vydání úspěšného alba "Design Your Universe" vydala Epica jeho remastrovanou verzi.

Na podzim letošního roku vyrazí Epica na turné společně s finskou kapelou Apocalyptica. Turné s názvem "Epic Apocalypse" začne koncertem 21. října ve švýcarském Curychu. Turné bude obsahovat i jednu tuzemskou zastávku, která se uskuteční ve sportovní Hale Vodova v Brně.
Celé evropské turné bude zakončeno posledním koncertem 16. prosince v dánském Wiesbadenu.

Kdy nové album vyjde a jak se bude jmenovat dosud není jasné, nicméně lze předpokládat, že  bude vydáno ještě před startem samotného turné po Evropě.