Five Finger Death Punch na novém albu vzdávají poctu zemřelým přátelům!

01.03.2020

Text: Martin Fejfar

Poosmé, ale přesto poprvé! Tak by se asi dalo charakterizovat nové album amerických Five Finger Death Punch.

V pátek 28. února tato kapela vypustila do světa své nové studiové album. Jedná se již o osmou studiovou nahrávku partičky původem z Las Vegas.

Album nese příznačný název F8 a nabízí posluchačům celkem šestnáct nových skladeb, z nichž tři jsou označeny jako bonusy. Jak sami členové kapely říkají, jedná se o první album po jejich znovuzrození.

Nová je i jejich nahrávací společnost a to Better Noise Record. Prvotinu u nového vydavatelství tato skupina nahrávala od května do října 2019.

Nové album je i premiérou pro nového bubeníka Charlie Engena, který do kapely přišel po odchodu původního bubeníka a zakládajícího člena kapely, Jeremyho Spencera.

Five Finger Death Punch minulou sobotu ukončili evropskou část svého světového turné. Kapelu jsme společně s Megadeth mohli vidět i u nás a to konkrétně v pátek 14. února v pražské Tipsport Aréně.
V současné době se pětice nevadských divočáků chystá na americkou část turné, kterou odjedou společně se svým speciálním hostem, kapelou Papa Roach.

Na albu najdeme těchto 16 pecek:
1. F8
2. Inside Out [Explicit]
3. Full Circle [Explicit]
4. Living The Dream [Explicit]
5. A Little Bit Off [Explicit]
6. Bottom of The Top [Explicit]
7. To Be Alone
8. Mother May I (Tic Toc) [Explicit]
9. Darkness Settles In [Explicit]
10. This Is War [Explicit]
11. Leave It All Behind [Explicit]
12. Scar Tissue [Explicit]
13. Brighter Side of Grey
14. Making Monsters (Bonus) [Explicit]
15. Death Punch Therapy (Bonus) [Explicit]
16. Inside Out (Radio Edit) [Explicit]

Album je možné si zakoupit na klasickém CD, nebo rovněž na vinylu.

Maďarský kytarista a kapelník Zoltan Bathory o novém albu říká:
"Toto album představuje znovuzrození a progres jak ten osobní, tak  i hudební." a dodává, že tím dělá tlustou čáru za minulostí.

Zpěvák Ivan Moody promluvil o poslední skladbě "Inside Out" jako o svém vlastním příběhu v nelehkém boji s vlastní závislostí. Zároveň skladbu bere jako vzpomínku na ty, kteří tady již nejsou a věnoval jí svému zemřelému příteli Chesterovi Benningtonovi z kapely Linkin Park.

Z nového alba nabízíme jako ochutnávku skladbu "Living The Dream", kterou kapela vypustila do světa před měsícem a o které řekl kytarista Zoltan Bathory: "Místo frustrace nabízíme čistý heavy metal".