Jirka "Bavr" Lokajíček - Kapela mého srdce? Jednoznačně Odyssea!

03.10.2020

Text: Pepíno Sodomka

Pamětníci starých dobrých bigbítových časů POZOR, dnešní den se dá klidně označit jako i náš svátek. Dnes totiž oslaví své 70. narozeniny "náš strýček Lokajíček"!

Jirka Lokajíček zvaný "Bavr" je bubeník známý především z působení v kapelách Odyssea, Pohoda, Turbo a mnoha dalších.
Nyní ho můžeme viděl a slyšel co by člena skupin BB&C, Laik, Emotikon a The Tak Prosím!

Jak sám Jirka říká,  kapela, kterou má stále v srdci a byla mu za jeho hudební éru nejbližší je jednoznačně Odyssea, což je případ i mnoha z nás a právě Jirka, co by "strýček" ze známých pohádkových songů této kapely byl tím, kdo nás ohromně bavil a byla opravdu radost v těch šedých, bigbítu nepřejících dobách na Odysseu s ním vyrazit.

Jirka "Bavr" Lokajíček a Václav Běhavý
Jirka "Bavr" Lokajíček a Václav Běhavý

Za oněch časů Bavr jezdil na vystoupení ne autem se zbytkem kapely, ale i na značné vzdálenosti na koloběžce, cestou se zastavil na pivko, pokecal s lidmi, kteří ho dobře znali a náš názor je, že v tomto případě prostě bigbítový svět fungoval přesně tak, jak má...


Doba se sice změnila a ani Jirka už na koloběžce "neřádí" na cestách, ale je stále plný elánu, pohody a radosti z muziky, což je naprostá paráda!

Myslím, že nejen my v Rockmanii, ale i velká řada rockerů si dnes Jirko dáme oblíbené pivečko na Tvé zdraví s přáním hromady bigbítových let v pevném zdraví!