Joe Satriani - Nové album mistra rockové kytary!

07.02.2020

Text: Martin Fejfar

Dalším v řadě rockovým muzikantů, kdo na rok 2020 slíbil vydání nového počinu, je i sám mistr rockové kytary, Joe Satriani.

Kytarový mág a virtuóz v jedné osobě ukazuje světu, že i po šedesátce je ve skvělé formě a hlavně plný inspirací na nový materiál.
Jeden z nejlepších světových kytaristů současnosti vůbec a rodák z New Yorku letos v červenci oslaví totiž již 64 narozeniny a nutno dodat, že Joe je stále plný sil a odhodlání pracovat na nových věcech.

Nové album ponese název "Shapeshifting" a vyjde v pátek 10. dubna 2020. Bude obsahovat celkem třináct zbrusu nových skladeb z jeho dílny a to jmenovitě:

01. Shapeshifting
02. Big Distortion
03. AllFor Love
04. Ali Farka, Dick Dale, An Alien And Me
05. Teardrops
06. Perfect Dust
07. Nineteen Eighty
08. All My Friends Are Here
09. Spirits, Ghosts And Outlaws
10. Falling Stars
11. Waiting
12. Here The Blue River
13. Yesterday's Yesterday

Album vydává nahrávací společností Sony Music a první singl s názvem "Nineteen Eighty" je již nyní k poslechu na všech možných streamovacích službách a hudebních platformách.

Písnička již dokonce rotuje v rádiích, převážně zatím v celoplošných stanicích v USA.

Novou skladbu Joea Satrianiho si můžete poslechnout i zde:

Pilotní skladba z nového alba s názvem "Nineteen Eighty" pojednává o období konce 70. let a počátku let 80.
V té době Joe Satriani hrál se svou první kapelou Squares. Nahrávka je tedy pojatá  retrospektivně a duchu oněch časů.
V době, kdy mladý kytarista, kterého až o deset let později poznal svět, má své názory a myšlenky, které se rozhodl právě vyjádřit právě hudbou.
"Vždycky jsem byl velkým fanouškem Eddieho Van Halena," říká Satriani o tomto období a na adresu Eddieho dodává: "Podle mého názoru koncem 70. a počátku 80. let to byl on, kdo vládl rockové kytaře."

Kromě CD a standardního černého vinylu nabídne obchod D2C exkluzivní průsvitný, barevný a podepsaný vinyl.
K dispozici je také automaticky podepsané CD prostřednictvím před-objednávky v internetovém obchodě Newbury Comics online.

Produkce alba se kromě Joea Satrianiho ujal Jim Scott, který se v minulosti proslavil produkováním alb takových rockových veličin, jako jsou například kapely Foo Fighters , Red Hot Chili Peppers , Tom Petty&Heartbreakers atd.

No albu najdeme i řadu dalších známých jmen, která se podílela na jeho nahrávání. Bubeník Kenny Aronoff (John Fogerty), basák Chris Chaney (Sklon Jany) a klávesista Eric Caudieux tvoří hlavní jádro hudebníků na novém albu. 

Jak již bylo dříve oznámeno, Satriani se vydá 15. dubna na evropskou část "The Shapeshifting tour". Další termíny turné, včetně jeho americké části budou oznámeny v nejbližší době.
Na tomto turné ho doprovází bubeník Kenny Aronoff (John Fogerty), baskytarista Bryan Beller (Aristocrats) a klávesista Rai Thistlethwayte (Thirsty Merc).

Nás může těšit, že při evropské části svého turné nevynechá Joe ani zastávku v České republice.
Koncert se uskuteční ve středu 6. května 2020 v pražském Kongresovém Centru.
Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal v cenách od 1 390,- Kč do 1 690,- Kč.