Joey Ramone - Otec punku, jehož písně byly zakotveny v jeho mysli i duši...

15.04.2020

Text: Pepíno Sodomka

K dnešnímu dni se pojí jedno smutné punkové výročí, dnešního dne roku 2001 navždy odešel Joey Ramone.

Joey byl zpěvák a skladatel legendární americké punkové skupiny Ramones, ve které působil po celou její 22 let dlouhou éru.

Po rozpadu Ramones v roce 1996 se podílel na mnoha projektech, bohužel 15.dubna 2001 podlehl zhoubné nemoci, bylo mu pouhých 49 let.

Jeho blízcí o něm říkali, že byl člověkem,  jehož písně byly zakotveny v jeho mysli a v jeho duši.
Nikdy si nehrál na nějakou hvězdu, třeba v okolí jeho bydliště, kde ho všichni znali všude kam přišel bylo slyšet : " Hej, Joey, jak se máš? " a se všemi se zastavil a s nadšením s nimi vyprávěl.

Skupina Ramones je považována za vůbec první punkovou kapelu a za hlavní inspiraci pro tehdejší punkové hnutí v USA i Velké Británii.
Všichni členové skupiny používali jako pseudonym stejné příjmení "Ramone", ačkoliv nebyli příbuzní. Celkem odehráli za 22 let téměř nepřetržitého turné celkem 2 263 koncertů.
18. května 2002 byli uvedeni do Rock and Rollové síně slávy a v roce 2011 dostala tato skupina ocenění Grammy za celoživotní přínos. 

Bohužel ani jeden ze zakládajících členů této kapely již není mezi námi, takže nejen Joey, ale všichni zaslouží naši vzpomínku a zdravici tam nahoru s velkým díkem za to, co pro světový punk vykonali....