Judas Priest hlásí ze studia – Chystáme se porodit naše další metalové dítě!

04.02.2020

Text: Martin Fejfar

Zní to zcela neuvěřitelně, ale metalová legenda z Birminghamu, města tvrdému rocku přímo zaslíbenému, rozhodně nezahálí, natož aby patřila do starého železa!

V letošním roce mají Judas Priest program doslova natřískaný, neboť jedou velkolepé turné na oslavu svého padesátého výročí a ještě k tomu stíhají tvořit novinky.

V rámci jejich putování po koncertních štacích se na ně můžeme těšit i u nás a to hned dvakrát.
První zastávkou těchto metalových titánů bude festival Mastars of Rock ve Vizovicích, kde by měli být hlavní hvězdou programu a to v sobotu 10. července večer.
Druhou svoji zastávku uskuteční v pražské O2 aréně v rámci odloženého společného turné s dalším rodákem z Birminghamu, Ozzym Osbournem. Tento koncert se uskuteční v pátek 13. listopadu.

Proto je obdivuhodné, že se Judas Priest rozhodli vydat do studia a nahrát následovníka alba Firepower, které vyšlo v roce 2018.

Kytarista Richie Faulkner, který v roce 2011 nahradil původního člena Judas Priest, KK Downinga, zveřejnil tuto zprávu na Twitteru krátce před jedenáctou hodinou dopolední včera tj. v pondělí 3. 2. 2020.
Richie sdílel fotografii sebe sedícího vedle Roba Halforda a Glenna Tiptona ve studiu a dodal, že se chystají k "porodu dalšího metalového dítěte".
Tato trojice spolu napsala již písně na poslední dvě studiová alba, a to na Redeemer of Souls z roku 2014 a již zmíněné album Firepower z roku 2018.

Zpěvák Rob Halford poprvé potvrdil, že nové album Judas Priest je "určitě" na cestě v již březnu loňského roku.
V rozhovoru pro Australia's May se Rob Halford vyjádřil, že fanoušci chtějí, aby Judas Priest pokračovali v plné palebné síle.
"Ta neuvěřitelná podpora od našich fanoušků je pro nás více, než cokoli jiného!" řekl Rob. "Dodává nám to inspiraci a motivaci, abychom pokračovali. Jsme jim opravdu velmi vděční."
A dodal: "Proto si často říkáme - co by se stalo, kdybychom napsali další píseň? Pak další píseň? Pak album? No a nyní mohu říct jedno, těšte se na nové album Judas Priest!"

Je třeba ještě dodat, že Glenn Tipton sice opustil z důvodu vážné nemoci kapelu během turné v únoru 2018, nicméně se přesto zúčastnil několika vystoupení v rámci Firepower Tour a je stále aktivním členem kapely.
Tedy i Glenn jak se zdá, bude společně s Judas Priest spolupracovat i na připravovaném album.

Kdy přesně se od Judas Priest již devatenáctého studiového alba dočkáme, není zatím jasné.
Nicméně podle vyjádření kytaristy Richieho Faulknera se dá vydání nové desky očekávat ještě v letošním roce.

My v Rockmanii se na nové dílo metalových titánů Judas Priest doslova klepeme, co Vy?!