Jura Šperl - Když můžeš něco udělat dnes, odlož to na pozítří a máš dva dny veget!

21.05.2020

Text: Pepíno Sodomka

Dnes slaví své narozeniny kytarista a zpěvák Jura Šperl, kterého jsme dříve mohli vidět v řadách skupiny Citron, nyní co by člena kapely Limetall, nebo jeho vlastního uskupení jménem Ingott.

V jeho případě záměrně nepíši kolik že mu dnes je, protože jak často říkám, rockeři prostě nestárnou a kdo Juru zná, dá mi jistě za pravdu, že řešit u něho zrovna věk by bylo hodně absurdní, protože Jura je prostě živel!

V porodní knize je čas jeho zrození evidován v časných ranních hodinách 21. 5., ale možná se měl původně narodit o fous dříve, nakonec poté, co jeho otec konečně sehnal do auta směřujícího do porodnice benzín, osudově zrozen až ve znamení Blížence. 

Jura je "Poctivý synek z Darkova, slivovicový gurmán a hokejista s nejtenšíma nohama na světě", jak o něm svého času psal bulvár, zapřísáhlý odpůrce ideologie komančů, sportovní nadšenec a nepoučitelný vlastenec, vyznavač klasické literatury, metalový požitkář a několikanásobný pokořitel deseti piv bez potřeby jít močit.
Uchu mu lahodí zvuk karambolů kulečníkových koulí a lamp Marshallu JCM 800.
Pověst klasika potvrzuje výběrem kytar: Gibson Flying a Gibson Explorer.

Mezi jeho hudební oblíbence patří Judas Priest, Manowar, Twisted Sister či  AC/DC a co se týče pití, rozhodně nedá dopustil na hořkost piva Radegast.
Jeho životní krédo, které jsem použil co by název článku, má také jistě něco do sebe!

Jménem Rockmanie přeji Juro obrovskou kupu metalového zdraví a moře let plných Tvé nezměrné energie! 

Foto: Martin Červek a Limetall