Kapela Cradle of Filth pracuje na novém albu!

02.03.2020

Text: Martin Fejfar

Tato kapela patří u nás k hodně oblíbeným, neboť jí k tomu předurčuje již jejich obsazení.
V sestavě kapely Cradle of Filth totiž najdeme hned dva české muzikanty a shodou okolností obou rovnou rodáky z Brna.

Nestává se velmi často, aby hned dva zástupci české rockové školy působili společně v jedné světově známé a úspěšné kapele.

Kytarista Marek "Ashok" Šmerda a bubeník Martin "Marthus" Škaroupka jsou právě těmi, kteří hrdě drží prapor v této metalové kapele původem z anglického Suffolku.

Cradle of Filth jsou často označování jako představitele experimentálního až extrémního metalu. Jejich muzika má základy v klasickém metalu s prvky black metalu, symfonického a gotického metalu. Fanoušci se tak na koncertech mnohdy často setkávají se smrští energie a přívalem kvalitně znějící tvrdé muziky.

Právě Martin Škaroupka v nahrávání nového alba hraje dost podstatnou roli. Kapela totiž na svůj profil na Facebooku umístila o víkendu foto Martinových bicích a dodala k tomu: Tady je vše v pořádku!

Kapela je zatím skoupá na slovo, proto kdy nové album bude na světě není zatím jasné. Nebyl prozrazen ani název nového alba, což nasvědčuje tomu, že kapela je ve studiu teprve krátkou dobu.

Jasné tedy je pouze to, že následovníka alba Cryptoriana - The Seductiveness of Decay z roku 2017 bychom se měli dočkat ještě v letošním roce.

Na novém albu se určitě přestaví i nový klávesista kapely, neboť v únoru oznámili Cradle of Filth po sedmi letech odchod svého stávajícího klávesisty, Lindsaye Schoolcrafta. Jméno jeho náhradníka zatím nebylo prozrazeno a tak zatím není jasné, kdo se o klávesy na nové nahrávce postará.

Zpěvák a frontman kapely Dani Filth již na konci loňského roku k novému albu řekl, že materiál, který již byl napsán pro další album kapely, vypadá opravdu skvěle a je to návrat k našim kořenům.

My Rockmanii se na tohle album rozhodně moc těšíme, co Vy?!