Keith Richards - Je lepší skončit s heroinem, než s kouřením!

11.02.2020

Text: Martin Fejfar

Legendární kytarista slavných britských valících se kamenů Keith Richards veřejně promluvil o svých závislostech.

Richards, kterému je 76 let a je zakládající člen kapely The Rolling Stones v rozhovoru pro newyorské rádio Q104.3 prozradil, že se nedotkl cigaret již od října loňského roku. Přitom jenom málokterý fanoušek by si ho asi dokázal představit bez cigarety.

Vymetání večírků a divoký životný styl ke Keithovi patřil asi jako Pat k Matovi... Dlouhá léta se Richards ničil život ne jenom litry alkoholu, počtem vykouřených cigaret, ale rovněž se nebál sáhnout i po tvrdších drogách.
Podle vedení jeho života mu dokonce byla již několikrát předpovídána brzká smrt, ale on se nevzdal a naštěstí nás svým hraním a muzikou těší do dnes.

Nyní to vypadá, že s postupem věku konečně dostal rozum a rozhodl se své tělo šetřit.

Již před rokem prozradil magazínu MOJO, že se snaží svůj milovaný návyk omezit, stejně jako konzumaci tvrdého alkoholu. Uvedl, že se musel trochu zaměřit na své zdraví, neboť prosinec 2018 se proměnil v jednu velkou party.
Slavil 75. narozeniny a 35. výročí svatby se svojí ženou Patti Hansen.

Konzumaci v oblasti alkoholu omezil jenom na pár piv či skleničku vína, ale když by jste ho náhodou pozvali při vzájemném setkání v nějakém baru na drink, nepohrdl by.

Keith Richards se v té době také snažil zbavit závislosti na nikotinu. "Snažím se, doposud neúspěšně. Závislost na nikotinu je horší než na heroinu. Přestat s heroinem je peklo, ale je to krátké peklo. Cigarety jsou tu pořád a byly tu námi pořád," porovnal své zkušenosti.
"Přišel jsem ale na to, že cigarety vlastně nepotřebuji" dodal Richards.
Je tak zřejmé, že se mu pravděpodobně podařilo zbavit jeho zlozvyku v podobě kouření.

Nicméně kytaristou je stále brilantním a nyní se chystá na odložené turné The Rolling Stones, které se odehraje letos na jaře a to po Severní Americe.
V loňském roce muselo být turné odloženo vzhledem ke zdravotnímu stavu frontmana této kapely. Mick Jagger se totiž musel podrobit operaci srdce.

Operace nicméně dopadla více než úspěšně a Mick Jagger, už za pár týdnů po samotném zákroku byl natočen, jak skotačí na pódiu.
Nyní je prý sám Mick v plné síle a připraven fanouškům vrátit to, co v minulý rok bohužel nestihl.

Dokonce kolovaly zvěsti o tom, že bychom se mohli dočkat i něčeho nového v podobě nahrávání ve studiu.
Zda se následovníka alba "Ride ´Em On Down" z prosince roku 2016 dočkáme je tedy ještě ve hvězdách.

Nicméně je vidět, že členové slavných a legendárních rockových dinosaurů na sobě pracují, jak po zdravotní stránce, tak i té fyzické a rozhodně se nechystají říct poslední své slovo!!!