Kiss žádají fanoušky o pomoc!

28.01.2020

Text: Martin Fejfar

Kolem skupiny Kiss je v poslední době opravdu živo. Podle svých slov jedou již opravdu úplně poslední turné, které vyvrcholí 12. července 2021 závěrečným koncertem v New Yorku.

U nás budeme moci tuto legendární kapelu vidět 1. července letošního roku v pražském Edenu na fotbalovém stadionu Slavie, nazvaném Sinobo Stadium.

Čtveřice pomalovaných legend si řekla, že se svými fanoušky rozloučí v opravdu velkolepém stylu a proto chystají na podzim letošního roku jednu specialitu.
Při vytváření nového dokumentu, který má nést název "KISStory" chtějí světu ukázat dosud nikdy nezveřejněný materiál.
Proto se rozhodli veřejně požádat fanoušky o pomoc při sestavování tohoto dokumentu a  prosí je o spolupráci.
Shánějí především dosud nezveřejněné materiály v podobě fotek, videonahrávek, audionahrávek a rozhovorů z let 70., 80. a 90.
Materiály, ať již ze samotných koncertů - dění na pódiu, zákulisí - backstage či rozhovory s kapelou mají možnost jejich majitelé zasílat přímo skupině Kiss.
Pokud tedy i vy vlastníte něco takového, můžete své materiály poslat sem: https://thekissfilm.wetransfer.com 

Kapela se ve svém novém dokumentu bude snažit vyobrazit život v asi nejslavnější éře jejich existence, neboť do konce 80. let právě vydali ty nejzásadnější alba a hity, které od nich vyžadují fanoušci na koncertech dodnes.

Oficiální datum premiéry nového dokumentu doposud není známo, ale podle tvrzení kapely chtějí usilovně pracovat na tom, aby vše bylo hotovo ještě v průběhu podzimu letošního roku.
Dokument by tedy tak měl dokreslit loučení kapely Kiss s hudební scénou a připomenout fanouškům jejich nejúspěšnější léta.

Kapela Kiss byla založena v roce 1973 v New Yorku v původním složení Paul Stanley, Gene Simmons, Ace Frehley a Peter Criss.
Personální obměny přišly na přelomu 70. a 80. let, přičemž je třeba říct, že ve svých počátcích právě kapela Kiss působila jako zjevení na hudebním poli.
Jako první vnesli do světa hudby malování na obličej a masky, bez kterých si je všichni dnes již nedokážeme ani představit.
Velké množství ohňů a efektů dodávalo vystoupení Kiss nádech tajemna a mnohdy byli zařazování do tzv. škatulky "horor hard rocku".
Jejich přirozenost a typicky kytarový zvuk k tomu dokresloval strašidelnou atmosféru, nicméně postupem času jsme se dočkali odtajnění jejich tváří a zjištění, že to jsou vlastně milí rockeři.

Za naší Rockmanii tedy držíme "Kissákům" palce, ať nasbírají i díky svým věrným příznivcům co nejvíce zajímavého materiálů ke zveřejnění.
O premiéře dokumentu budeme samozřejmě včas na našem webu informovat.

Foto: skupina Kiss