Komunál fans - Když svět funguje přesně tak, jak má...

12.11.2020

Text: Pepíno Sodomka

Komunál, kapela z Chlumce nad Cidlinou je hodně skloňovaným jménem na naší hudební scéně a vládne obrovskou základnou svých fanoušků, kteří často jezdí za kapelou stovky kilometrů a právě na tuto "Komunální rodinu" se chci zaměřit.

Proč týden co týden se lidé všech věkových kategorií svolávají na sociálních sítích a týden co týden brázdí celou naší zem na vystoupení Komunálu?
Myslím, že jde o to, že v písních Komunálu lze najít sám sebe, každý, kdo je poslouchá, najde song, v němž mnohdy pozná svůj životní příběh. Tahle kapela dokáže vyprávět o životě v plné nahotě, jak o touhách, tak i bolestech. Z jejich songů jde prostě neuvěřitelná síla.


Proto na jejich vystoupeních můžete vždy čekat narvaný sál, plný bezvadných lidiček všech věkových kategorií, kteří všechny songy zpívají s kapelou, na kterou prostě nedají dopustit. Myslím, že hodně kapel jim právě tohle může opravdu závidět, což určitě velkou měrou vede k občasným negativním ohlasům, které plně potvrzují výrok o "psí holi".

Pokud si zde dovolím vyslovit osobní pocity, mezi tímto "Komunální klanem" je mi moc fajn.  Tihle lidé totiž drží ohromně při sobě, což vede z mé zkušenosti k tomu, že když jsem před vystoupením Komunálu v Pardubicích se svojí ženou přišel do nedaleké restaurace od místa koncertu, která praskala ve švech, plná fanoušku kapely, sedli jsme si u dveří, načež během chvíle se slovy: "Vy patříte k nám!" srazili stoly a přizvali nás mezi sebe.

Nedávno jeden z nich vážněji onemocněl a početný zástup fanoušků se denně zajímal o jeho stav, podporoval ho v čele s Liborem Fischerem, který ho denně navštěvoval a ostatním podával zprávy na sociálních sítích a opravdu jeho boj s nemocí početný zástup "Komunálníků" prožíval a vyjadřoval obrovskou podporu, až to upřímně vhánělo slzy do očí.

Ano, taková je ona "Komunální rodina", která opravdu dost vybočuje z jiných sdružení lidí, tady totiž opravdu drtivá většina umí používat svoje srdce, což v dnešní době není zrovna obvyklé.
Proto bych moc rád chtěl těmto lidem složit respekt a říct: "Jsem rád mezi Vámi, kamarádi!"

Foto: Komunál fans