Kytarista K. K. Downing - Vstoupím s Judas Priest do Rock and Roll Hall of Fame!

12.12.2019

Text : Pepíno Sodomka

K.K. Downing roku 2011 šokoval celý metalový svět, když ohlásil odchod z řad Judas Priest a to několik dní před zahájením celosvětového turné "Epitaph". Downing byl totiž spolu-zakladatelem těchto metalových titánů a působil zde od roku 1969,  tedy celých 42 let!

Není jistě třeba nyní rozebírat množství různých zpráv ohledně špatných vztahů mezi členy kapely a Downingem, nicméně on se právě nyní nechal slyšet, že se rád sejde se zbytkem kapely a že se moc těší na slavnostní ceremoniál 2. května 2020, kdy budou Judas Priest uvedeni do jmenované síně slávy.

Sám se k tomu vyjádřil takto : "Je to zvláštní věc. Nyní jsme všichni v určitém  věku a tyto příležitosti přicházejí pouze jednou za život. A zdánlivě to trvá celý život, než se dostaneme do síně slávy Rock and Rollu . Vždycky jsem říkal, že neexistuje na světě nic takového,  jako mladá legenda, že?", dodal s úsměvem.

Nezbývá než plně souhlasit s jeho slovy a připojit celým Judas Priest gratulaci ke vstupu do síně slávy, kterou si zaslouží plným právem!

Foto : archív K.K. Downinga