Legendy německého metalu se sejdou na jednom turné!

27.02.2020

Text: Martin Fejfar

Zní to zcela neuvěřitelně, ale v současných dnech zakladatelé power metalu, němečtí Helloween nahrávají zbrusu nové studiové album. Na tom by nebylo asi nic až tak pozoruhodného, kdyby se ke kapele nepřidali Michael Kiske a KaiHansen. Jejich návrat do kapely si totiž vyžádali přímo sami fanoušci.

Helloween odjeli velmi úspěšné turné s názvem Pumpkins United v rámci, kterého jsme je mohli vidět koncertovat i na našem území. A právě dva navrátilci Kiske a Hansen vzbudili obrovský zájem fanoušků o koncerty.

Bylo tedy jenom otázkou času, co bude dál a zda-lij náhodou i Helloween v této sestavě neznačnou pracovat na nějakém tom novém materiálu. Následovníka alba "My God-Given Right" z roku 2020 bychom se měli dočkat ještě v letošním roce.

V prosinci loňského roku Helloween oznámili, že zahájili nahrávání nového alba a zároveň i termíny evropské turné.

V rámci evropské šňůry Helloween objedou v září a v říjnu 2020 celkem dvaadvacet měst po celé Evropě. A podle neoficiálních informací by nové album chtěli vydat ještě před tímto turné, aby fanouškům mohli přivést i nový materiál.


Otázkou ovšem bylo, kdo vystoupí jako předkapela, či host Helloweenů na těchto koncertech.

Nyní už víme, že se fanoušci na pódiu dočkají německé metalové školy. Jako speciální host totiž na evropském turné vystoupí kapela Dirkschneider vedená samotným Udem Dirkschneiderem, někdejším zpěvákem kapely Accept.

S jakým programem Udo a jeho banda vystoupí zatím nebylo zcela jasné, neboť Udo již v roce 2018 řekl při jednom z rozhovorů, že s hraním songů od kapely Accept po dojetí turné definitivně končí, nicméně se nyní nechal slyšet, že na tomto turné budou hrát pouze songy Accept.

V letošním roce si právě připomínáme 35. výročí od vydání šestého studiového alba kapely Accept s názvem "Metal Heart".

K tomuto výročí Udo připravil i speciální vystoupení v rámci Wacken Open Air festivalu v srpnu, který je velmi populární a to ne jenom v Německu, kde se každoročně koná, ale své návštěvníky tento festival má takřka po celé Evropě.

Udo Dirkschneider se svojí kapelou pojmenovanou podle svého příjmení přehraje celou desku Metal Heart pěkně na živo.

Turné kapel Helloween a Dirkschneider s názvem "United Alive World Tour Part II" 2020 začne 26. září na zimním stadionu ve Zvoleně na Slovensku a bude zakončeno koncertem 31. října ve švédském Göteborgu.

V rámci turné nebude opomenuta ani česká zastávka, neboť 15. října budou obě u nás velmi oblíbené kapely koncertovat v pražské O2 Aréně.

Vstupenky na tento koncert jsou stále k dispozici a to v předprodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal. Ceny vstupenek jsou na stání za 1 090,- Kč a na sezení si lze vybrat dvě kategorie vstupenek buď za 1 290,- Kč druhou kategorií anebo za 1 490,- Kč první kategorií.

Ať už se na koncertech dočkáme nového materiálu od Helloween a Dirkschneider zahrají svojí vlastní tvorbu, nebo jak nyní Udo tvrdí pouze pecky od Accept, bude se rozhodně na co těšit!