Metalová královna Doro Pesch odehrála unikátní koncert!

16.06.2020

Text: Martin Fejfar

Nekorunovaná královna metalu, Doro Pesch odehrála v sobotu 13. června unikátní koncert.

Vzhledem k současným koronavirovým opatřením není možné chodit na klasické koncerty pro tisíce lidí.
Proto se pořadatele koncertů rozhodli začít pořádat unikátní koncerty, při kterých například fanoušci vůbec nemusejí vystupovat ze svých vozidel. Místo potlesku a nadšených ovací od publika se tak vystupující mohou dočkat aplausu v podobě klaxonů přítomných automobilů.

Rodačka z německého Düsseldorfu Doro Pesch se tak stala vůbec prvním hudebníkem, který v Německu okusil jaké to je zpívat místo před davy lidí, před zaparkovanými auty.

Na jihozápadě Německa ve městě Worms vyrostl unikátní prostor právě pro tyto koncerty. Koncertní místo dostalo název Carantena Arena.
Protože bylo jasné, že ne všichni fanoušci se na koncert dostanou, rozhodli se organizátoři pořídit z celého vystoupení záznam, který je ke zhlédnutí zdarma a můžete ho vidět i zde:

Když zahraniční interpreti nemohou jezdit koncertovat mimo svojí zemí a zahraniční fanoušci zase nemohou vycestovat za nějakým tím koncertem do jiné země je aspoň možnost vidět koncert z pohodlí svého domova vynikající příležitostí, jak nasát aspoň trochu té živé - koncertní atmosféry.

Další unikátní koncert Doro, čeká, už 28. června, kdy bude hrát v auto-kině v německém městě Bottrop.

To ovšem od uhrančivé blonďaté metalové dračice není rozhodně vše, neboť se chystá své fanoušky potěšit vydáním nové singlu, který ponese název Brickwall. V digitální podobě nový singl vyjde již v pátek 26. června na vinylu potom 31. července.

My všichni v Rockmanii plně věříme a doufáme, že se situace co nejdříve vrátí do starých dobrých kolejích a Doro Pesch uvidíme pěkně na živo na nějakém z běžných koncertů i u nás v České republice!