Megadeth vyráží do studia nahrávat nové album!

26.02.2020

Text: Marin Fejfar

Dobré zprávy pro fanoušky Megadeth nekončí. Před měsícem se po rok a půl trvajícím léčení vrátil na scénu jejich frontman, Dave Mustaine.

V poslední době Megadeth odjeli společné turné s kapelou Five Finger Death Punch v rámci kterého se zastavili i u nás v Praze.

Ještě v průběhu evropské turné oznámili Megadeth další šňůru a to letní a podzimní koncerty po Severní a Jižní Americe společně s Lamb of God, kteří v květnu vydají nové album a jako speciální hosté se na šňůře představí In Flames.

Ani mezi evropským turné a americkou šňůrou ovšem Megadeth nebudou zahálet. V sobotu 22. února v bulharské Sofii zakončili evropské turné právě s Five Finger Death Punch a ihned na sociální síti také prozradili, co budou dělat na jaře, tedy v mezi dobí koncertního volna.

Megadeth světu sdělili, že se z Evropy vracejí domů do Ameriky na krátký odpočinek a po něm hned vyrazí do studia a začnou pracovat na novém albu.

Následovníka poslední studiové nahrávky Megadeth "Dystopia" z roku 2016 bychom se tak měli dočkat co nevidět.

"Chtěli bychom poděkovat kapelám, se kterými jsme hráli, našemu úžasnému pracovitému týmu, který nám pomáhá odehrát nejlepší možné koncerty a velké poděkování zaslouží naši skvělí fanoušci, kteří cestovali daleko, aby nás viděli hrát! 
Vydáváme se na krátkou pauzu domů, nahrajeme naše šestnácté studiové album a pak se připravíme na naše letní turné s Lamb Of God , Trivium a In Flames", zní z tábora Megadeth.

Nové album by měl produkovat Chris Rakestraw a mělo by být opět nahráno v Tennessee.

První plány na nahrávání nového alba prozradil při svém prosincovém rozhovoru sám Dave Musteine pro magazín Rolling Stones, kde hudebník řekl, že by album mělo být melodické a hodně tvrdé.
Také prozradil, že by rádi nahráli baladu podobnou písničce "Beth" od kapely Kiss a taky jednu skladbu o tom,  jaký je vlastně takový život člena kapely Megadeth.

Premiéru si na pozici bubeníka při natáčení nového studiového alba odbude Dirk Verbeuren, který do kapely nastoupil v roce 2016. Na předchozím albu ovšem bubnoval Chris Adler z kapely Lamb Of God.

Poslední album se dočkalo vřelého přijetí a dosáhlo velkého úspěchu. 
I díky tomu, že hned úvodní skladba "The ThreatIs Real" získala cenu Grammy Awards za nejlepší metalovou skladbu roku 2016.

Žádné konkrétní datum, kdy album spatří světlo světa zatím není známé. Podle neoficiálních informací bychom se měli dočkat novinky ještě v letošním roce.

Nicméně k zahájení amerického turné, které je rozděleno na dvě etapy dojde 12. června ve Virgínii a první část skončí koncertem 1. srpna v Kalifornii.
Druhá část americké šňůry bude zahájena 2. října na Floridě a poslední koncert celého turné proběhne 13. listopadu v Nevadě.

Takže pánové z Megadeth, držíme palce!