Michal Ambrož - Srdeční příběh českého rocku!

23.01.2020

Text: Pepíno Sodomka 

Michla Ambrož, který se narodil  23. ledna 1954 a tedy dnes slaví 66. narozeniny,  je opravdovou osobností naší rockové scény, kdo by nakonec neznal jeho kapely Jasná Páka či později Hudba Praha, které patří k tuzemské rockové špičce.

Nutno pro nezasvěcené dodat, že na naší rockové scéně působí dvě kapely stejného, lépe řečeno podobného názvu, jak kapela Michal Ambrož & Hudba Praha,  tak i druhá, hrající pod názvem Hudba Praha Band, kde hrají převážně bývalí členové této legendární kapely.

K rozchodu došlo po vážném onemocnění Michala Ambrože, který vždy byl duší i srdcem jak Jasné Páky, tak i Hudby Praha a to nejen tím, že obě kapely zakládal, hrál na kytaru a zpíval, ale byl autorem i většiny nejznámějších songů.
Pokud si někdo myslí, že po rozchodu mezi Michalem a zbytkem původní kapely panuje nějaká nevraživost, opak je pravdou. Michal dle jeho slov chápe tehdejší důvody zbytku kapely, která měla svoji představu o fungování, což s jeho zdravotním stavem nešlo skloubit. Nadále zůstávají kamarády a jak Michal sám říká, nemá problém s nimi třeba zajít na pivo. 

Michalova kapela je i nyní, jak jinak, tvořena opravdu výbornými muzikanty, včetně obou zpěvaček a jejich vystoupení bývají naprosto strhující!
Michal a jeho kapela již od příchodu na pódium dokáží doslova vtáhnout všechny přítomné do svého světa i hudby, až z toho doslova mrazí.
Ambrož z důvodu pokročilého stádia revmatismu již nehraje na kytaru, ale "jen" zpívá a vidět ho na pódiu je něco, co musí vzít každého rockera za srdíčko!
Výborně šlapající kapela, obě zpěvačky vedle a Michal uprostřed toho všeho, každý song plně prožívající. Když nezpívá, zavře oči a jako by diriguje svojí kapelu, tohle se prostě nedá popsat slovy, to se prostě musí zažít!!!

Proto jménem Rockmanie přeji Michalovi i nám všem, aby jeho srdeční příběh, který dokáže krásně pohladit rockové dušičky pokračoval ještě moře let!

Foto: archív skupiny  Michal Ambrož & Hudba Praha.