Joe Bonamassa hlásí vydání alba s novým projektem!

05.03.2020

Text: Martin Fejfar

Jeden z nejlepších světových kytaristů současné mladé generace, Joe Bonamassa se v letošním roce po dvouleté odmlce rozhodl potěšit své příznivce novou studiovou nahrávkou. 

Pro následovníka alba "Redemption" z roku 2018 pro toto album představuje zbrusu nový projekt, se kterým nové album nahrál.
Bonamassa tak od roku 2012, kdy vydal album s názvem "Driving Towards the Daylight"  dodržuje vůči svým fanouškům dvouletý odstup mezi jednotlivými alby.

Nový projekt nese název The Sleep Eazysa je hvězdně obsazen, neboť ho tvoří samí vynikající muzikanti.

V nové nahrávce a v rámci nového projektu tak můžeme slyšet: Antona Figa - bicí, Michaela Rhodese - baskytara, Reese Wynanse - klávesy, Leea Thornburga - trubka, Paulie Cerra - saxofon a samozřejmě Joea Bonamassu na kytaru. Zpěvačky Jade MacRae a Juanita Tippins se postaraly o vokály na nahrávce.

Speciálními hosty na albu jsou Jimmy Hall na harmoniku a multiinstrumentalista John Jorgenson.

Nové album nabídne širokou škálu různých hudebních stylů a pestrou směsici od jazzu po bluegrass přes funk, rockabilly až po mnoho dalších. To ukazuje všestrannou hudební orientaci Joea Bonamassy.

Album vyjde v pátek 10. dubna prostřednictvím nahrávací společnosti Provogue/J&R Adventures a ponese název "Easy To Buy, Hard To Sell".


Nahrávka je kompletně instrumentální a je na ní celkem devět nových skladeb, jmenovitě se jedná o tyto skladby:
01. Fun House
02. Move
03. Ace Of Spades
04. Ha So
05. Hawaiian Eye
06. Bond (On Her Majesty's Secret Service)
07. Polk Salad Annie
08. Blue Nocturne
09. It Was A Very Good Year

Album je především nahráno jako pocta Dannyho Gattona, který je jedním z největších a nejvýznamnějších mentorů Joea Bonamassy.

Kromě toho je album tvořeno i z instrumentálních verzí některých z jeho oblíbených muzikantů jako například Franka Sinatry, Dannyho Gattoneho, Tonyho Joea White , Kinga Curtise a dalších.

Je to odklon od zvuku a tvorby, kterou jsme až dosud mohli od Joea znát.

Sám Bonamassa říká o projektu:
"Abych byl upřímný, vždycky jsem chtěl udělat takovou nahrávku. Ale abych byl ještě upřímnější, nebyl jsem si jistý, zda jsem až dosud byl připraven, jak profesionálně, tak hudebně. Konečně nastal ten správný čas, kdy jsem cítil právo vzdát hold mentorovi, příteli a jednomu z největších kytaristů všech dob,  velkému zesnulému Dannymu Gattonovi. Můj čas, kdy jsem se s Dannym jako dítě jamoval, utvářel moji herní a hudební dráhu."

První písnička z nového alba s názvem "Bond (On Her Majesty's Secret Service)" je již k dispozici a také i zde k poslechu:

Zkrátka je vidět, že Joe Bonamassa rozhodně nezahálí a máme se od něho opravdu na co těšit!