Milan "Ferda" Peroutka - Olympic mi vzal hodně let života, nikdy jsem toho nelitoval!

19.01.2020

Text : Pepíno Sodomka

Dne 19. ledna roku 1964 se narodil Milan Peroutka zvaný Ferda, výborný český bubeník a tedy dnes si připomínáme bohužel jeho nedožité 56. narozeniny.

Ferda byl známý především jako člen skupiny Olympic, ale dříve hrál se skupinami Kvintet FM, S.L.S. Leška Semelky či OK Band. 
Do kapely Olympic přišel roku 1986, kdy nahradil odcházejícího Petra Hejduka a  působil v ní až do konce svého života.
Mimo to v 90. letech ještě hrál v kapelách doprovázejících zpěváky Jana Kalouska, Janka Ledeckého a Marcelu Březinovou..
Od roku 1995 byl také členem ASPM Jana Spáleného.

Ferda zemřel náhle v noci z 3. na 4. května 2013, kdy ještě 3. května hrál na koncertu skupiny Olympic v Karlových Varech v rámci turné k 50. výročí skupiny.

Známý český hudební publicita Petr Korál tehdy k jeho osobě řekl :
"Ferda byl pro mne vždycky ztělesněním nejen talentovaného a muzice opravdu oddaného bubeníka, ale také člověka, kterému se říká pohodář. On byl sluníčko: kdykoliv a kdekoliv jsem ho potkal, zářil úsměvem. Takových je málo....
Při mojí otázce, co mu Olympic vzal, Ferda se pro něj typicky pousmál a odpověděl, že hodně let života, ale že ničeho nelituje."

Ve stejném duchu hovořil i Jaroslav Špulák :
"Milan byl opěrný bod Olympiku, z mého pohledu velmi vlídný člověk se smyslem pro humor a především vynikající muzikant."

Vždy pokud  odejde dobrý člověk se srdíčkem na pravém místě je to moc smutné, navíc když k tomu jde o výborného hudebníka, který dokázal lidem rozdávat radost a pohodu...

Celá naše Rockmanie posílá obrovskou zdravici tam nahoru, Ferdo!