Miloš Meier vyráží na Drums'n'Rock'n'Metal Hits Tour!

16.01.2020

Text : Pepíno Sodomka

Miloš Meier, bubeník, jehož věhlas dávno překročil naše hranice se chystá na svojí další sólovou tour.

O co přesně půjde oznámil sám Miloš : 
"Tentokrát jsem se rozhodl tour i pojmenovat... Protože miluju bubny, rock, metal a aktuální program bude sestavený zejména z krátkých Drumming Syndrome předělávek známých světových hitů, tour se jmenuje "Drums'n'Rock'n'Metal Hits Tour". Uslyšíte samozřejmě bubenická sóla a k tomu části skladeb od kapel jako třeba Aerosmith, Metallica, Megadeth, Rush, Genesis, Pantera, Slayer, Bon Jovi, Korn, Slipknot, the Police, Green Day, Toto, Motley Crüe a ještě mnoho dalších. Dám do toho jako vždy maximum energie a věřím, že si užijeme skvělé večery - právě proto to dělám!!!"

Rozpis toho jistě pozoruhodného tour najdete zde pod článkem.

Milošova hudební dráha, která nabrala neuvěřitelných obrátek začala paradoxně v dechovkové kapele jeho otce při hudební škole v Hronově, ale nutno dodat, že současně hrál i v několika místních rockových a metalových kapelách.

V 15 letech pak odešel studovat na Státní konzervatoř do Prahy a již při studiu prošel mnoha kapelami různých hudebních žánrů např. Judas Priest Revival, Deklarace X, Mayday, Tortharry, Jesus Om, jazzové Red Sox Trio, Bon Jovi Revival, Petr Poláček & Iluze, hrál i v kapele Anety Langerové. 

Přelomovým obdobím bylo, když v 19 letech vyhrál konkurz do znovuobnovených B.S.P., se kterými odehrál několik turné a v roce 2006 s nimi natočil DVD z posledního koncertu B.S.P.
S jednotlivými členy kapely stále spolupracuje, např. hrál s kapelou Kamila Střihavky Leaders!, dále s Michal Pavlíček Trio a s kapelou Stroy.

V současnosti je jak známo členem kapely Dymytry, hraje v uskupení kolem Václava Noida Bárty a také v kapele Eleison. Kromě toho hostuje i na různých hudebních projektech.

Roku 2010 hrál na bubenickém festivalu Drummersday v Nizozemsku, kde vystoupil po boku předních nizozemských a belgických bubeníků.
V roce 2011 pak také na jednom z největších bubenických festivalů na světě, na La Rioja Drumming Festival 2011 ve Španělsku.
2. a 3. června 2017 vystoupil na Seoul Drum Festivalu v jihokorejském Soulu, kde sklidil velký úspěch!

Za sebe mohu jednoznačně říct, že jeho poslední vystoupení, které jsem měl tu čest vidět v chrudimském R-klubu mě doslova posadilo na prdel, naprosto parádní hudební zážitek!
Mimo to je Miloš opravdu srdečný, na nic si nehrající člověk, který po koncertě vyprávěl různé historky a s každým rád promluvil.

Takže přátele, uvidíme se na Drums'n'Rock'n'Metal Hits Tour!

Foto : Miloš Meier