Najít tu správnou smečku, kde vše je naše společná věc, vzývá na novém albu Komunál!

21.04.2020

Text: Pepíno Sodomka

Kapela Komunál nedávno vypustila do světa své nové album s názvem "Naše věc" a hned úvodem musím říct, že tenhle počin musí vzít za srdíčko každého, kdo v něm má vepsaný český rock, který umí pohladit do duši a dodat síly do života.

Komunál plánoval křest této desky do pražské Lucerny, kterou během chvíle vyprodal a jak kluci z kapely, tak i velký zástup věrných fans se na největší koncert v historii této chlumecké party moc těšil, ale bohužel současná epidemie vše změnila, nicméně tento koncert je přeložen na 29. září, takže se zatím je opravdu na co těšit!

Album otevírá song "Chycenej v sítích" o ožehavém a aktuálním problému dnešní doby, virtuálním světě, který drtí většinu lidí.
Následující "Naše věc" má v sobě obrovskou sílu, dovolím si tuto píseň nazvat a označit jako rockovou hymnu a myslím, že by dokázala vyburcovat k životu i největšího životního trosečníka, který hledá ono pomyslné světýlko na konci tunelu, aby našel cestu, po které se vydat a najít sám sebe. 

Ono v tomto duchu se nese celé album a je myslím zbytečné hodnotit každý song zvlášť.
Pokud se ptáte proč, odpověď je jednoduchá a jistě mi dá za pravdu řada z Vás, kdo toto album slyšel.
"Naše věc" je album, které má obrovskou sílu a každému, kdo téhle muzice a Komunálu věří dá hrozně moc!

Luboš Suchánek, který napsal texty písní na albu poděkoval na obalu panu Werichovi, jako i Kurtu Cobainovi a Johnu Lennonovi a pokud se zamyslíte nad tím, co Luboš napsal a zpívá, určitě bude dobře vědět, proč právě tyto jména v poděkování zmínil.

Osobně myslím, že Komunál se každým albem posouvá stále výše a toto album řadím k tomu nejlepšímu, co za poslední roky v našem rocku vzniklo.

Za nás v Rockmanii můžeme dodat na závěr jen jedno: "Vaše věc je rozhodně i Naše věc!!

Foto: Irena Dlouhá a Komunál