Navždy odešel Lee Kerslake, bubeník legendárních Uriah Heep

20.09.2020

Text: Pepíno Sodomka

Tato zpráva nás opravdu bolestivě zasáhla. Včera, 19. září 2020, ve věku 73 let zemřela opravdu veliká osobnost světové rockové scény, bubeník Lee Kerslake.

Lee byl ve druhé polovině 60. let členem skupiny The Gods.
Do skupiny Uriah Heep přišel v listopadu 1971,  v říjnu 1979 její řady opustil , ale v dubnu 1982 se vrátil zpět. Definitivně z této legendární kapely odešel ze zdravotních důvodů v roce 2007. 

Uriah Heep
Uriah Heep


Hrál i na sólových albech členů Uriah Heep, Kena Henslyho a Davida Byrona. V období let 1979-1982 spolupracoval s Black Sabbath a roku 1980 ho oslovil Ozzy Osbourne, se kterým nahrál jeho alba Blizzard of Ozz a Diary of a Madman.


"S nejtěžším srdcem sdílím zprávu, že Lee Kerslake, který byl 55 let mým přítelem a který byl nejlepším bubeníkem, s jakým jsem kdy hrál, dnes ráno ve 3:30 prohrál svůj boj s rakovinou.  Zemřel bohudíky v pokoji, ale bude mi strašně chybět.", řekl k jeho odchodu bývalý člen Uriah Heep a známý hráč na klávesové nástroje,  Ken Hensley.

Ve stejném duchu se vyjádřil i kytarista této skupiny, Mick Box:
"Lee byl jedním z nejhodnějších lidí na Zemi a byl to neuvěřitelný bubeník, zpěvák a textař. Měl ho rád každý, s kým se potkal."

Jménem Rockmanie s obrovským díkem za vše přeji lehké spočinutí v nebeských výšinách, Mr. Kerslake....