Nick Mason vydá živé album a koncertní film "Live At The Roundhouse"!

31.01.2020

Text: Marin Fejfar

Někdejší bubeník slavné kapely Pink Floyd, Nick Mason se rozhodl potěšit své fanoušky vydáním nové živé nahrávky a koncertním filmem.

Nick je jediný člen kapely Pink Floyd, který v ní působil od začátku v roce 1964, až do ukončení její činnosti roku 1993.
Jeho nynější nová kapela, která vznikla roku 2018 má název Nick Mason's Saucerfulof Secrets. Svojí koncertní premiéru si tento projekt odbyl v květnu roku 2018 v Camden Dingwalls v Londýně.
Poté se kapela vydala na turné po Velké Británií a Evropě s výjimkou jara 2019, kdy vystupovali v Severní Americe. V rámci evropské části celé šňůry jsme mohli Nicka Masona a jeho partu v létě roku 2019 vidět živě ve Velkém sále pražské Lucerny. Konkrétně se jednalo o termín 25. července.
Tuto formaci tvoří kromě samotného Nicka Masona ještě muzikanti Gary Kemp, Guy Pratt, Lee Harris a Dom Beken.

Celá nahrávka vyjde v pátek 17. dubna 2020 a ponese název "Live At The Roundhouse" a vydává jej nahrávací společnost Sony Records.
Zachycuje vystoupení kapely Nick Mason's Saucerfulof Secrets v The Roundhouse v britském Camdenu, nedaleko Londýna ve dnech 3. a 4. května 2019. Nahrávka byla pořízena při vyvrcholení jejich druhého hlavního turné po Velké Británii.
Bude k dispozici jako balíček dvoj - CD nebo DVD, double-vinyl a i na Blu-ray.

Na nové nahrávce budou k vidění a slyšení tyto skladby:
1. Beginnings
2. Interstellar Overdrive
3. Astronomy Domine
4. Lucifer Sam
5. Fearless
6. Obscured by Clouds
7. WhenYou're In
8. Remember A Day
9. Arnold Layne
10. Vegetable Man
11. If
12. Atom Heart Mother
13. The Nile Song
14. Green IsTheColour'
15. Let ThereBe More Light
16. Childhood's End
17. Set The Controls ForTheHeartOfThe Sun
18. See Emily Play
19. Bike
20. OneOf These Days
21. A Saucerful Of Secrets
22. Point Me At The Sky

Před-objednávky a poslech je možné nahrávky je možné učinit již nyní zde: https://smarturl.it/NMSOS 

Zde se můžete podívat na video z připravovaného DVD:

K tomu všemu v úterý 10. března 2020 bude ve vybraných kinech po celé Velké Británii promítán film 'Saucerfulof Secrets Of Secrets Live At The Roundhouse' Nicka Masona.


Společně s promítáním budou předběžně nahrány otázky a odpovědi s Nickem Masonem a kapelou, kde budou odpovídat na dotazy fanoušků. Seznam kin najdete na https://www.nickmasonfilm.com/
Nahrávka je tvořena především z písní z rané tvorby kapely Pink Floyd, včetně písní z "The Piper At The Gates ofDawn" a "Saucerful Of Secrets".

V dubnu a v květnu se Nick Mason's Saucerfulof Secrets opět vydá na turné, které rozšíří i o další kousky z rané tvorby kapely Pink Floyd, až do alba z roku 1972 'Obscured by Clouds'.
Fanoušci se dočkají celkem šestnácti vystoupení na britských ostrovech a taky několika koncertů v rámci evropské turné.
Nás může těšit skutečnost, že Nicka Masona budeme moc vidět i v letošním roce u nás.
Koncert se bude konat 27. května 2020 v pražském Forum Karlín, tedy ve větším a modernějším prostoru, než bylo loňské vystoupení ve Velkém sále Lucerny.
Vstupenky jsou již nyní v předprodeji a je možné si je zakoupit v sítí Ticetmaster za cenu 2 500,- Kč na sezení a 1 200,- Kč na stání.

Nick Mason se svojí kapelou tak bude mít na jaře pěkně napilno a nám už se tedy nezbývá nic jiného, než se těšit na jeho živé pražské vystoupení, či koncertní zážitek na CD a DVD.