Nightwish ohlašují svůj návrat na scénu novým dvoj-albem!

10.02.2020

Text: Marin Fejfar

U nás velmi oblíbení průkopníci symfonického metalu, finští Nightwish v letošním roce mají velmi smělé plány a první z nic jsou již venku!

V pátek 10. dubna nám Nightwish totiž po pěti letech naservírují své úplně nové studiové album. A nejde o nový počin jenom tak ledajaký. Fanoušci se totiž dočkají nové studiové nahrávky a to hned v podobě dvou CD!

Deváté studiové album dnes již mezinárodní sestavy Nightwisth ponese název "Human.: II: Nature" a bude vydáno již ve zmíněný den, tedy v pátek 10. dubna 2020 u společnosti Nuclear Blast.

Album je dlouho očekávaným pokračovatelem posledního studiového počinu z roku 2015, který vyšel pod názvem "Endless Forms Most Beautiful".

Na tomto albu se poprvé představila i nová zpěvačka kapely Nightwish, Floor Jansen, která byla oficiálně jako nová zpěvačka představena 9. října roku 2012. Nahradila tak u Nightwish na postu zpěvačky švédskou divu Anette Olzon, která údajně z kapely odešla pro ne zrovna nadšené reakce fanoušků na její působení v kapele. Floor se ovšem již na turné v roce 2012 dostalo ze strany fanoušků velmi vřelého přijetí a nadšených ovací.

Floor Jansen se v březnu roku 2017 narodila dcera Freja, kterou má se svým dlouholetým přítelem bubeníkem švédských Sabaton, Hannesem Van Dahlem.

Tím pádem měli Nightwish pauzu, kterou ovšem narušili v roce 2018 vydáním kompilace s názvem "Decades", kde byly přezpívané staré písně a upravené do nového aranžmá a podoby.

Nové dvoj-album, obsahuje devět skladeb na hlavním CD a jednu dlouhou skladbu rozdělenou do osmi kapitol na druhém CD.

Seznam skladeb na novém CD "Human. :II: Nature":

CD 1:
01. Music
02. Noise
03. Shoemaker
04. Harvest
05. Pan
06. How's The Heart?
07. Procession
08. Tribal
09. Endlessness

CD 2:
01. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Vista
02. All The Works Of Nature Which Adorn The World - The Blue
03. All The Works O fNature Which Adorn The World - The Green
04. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Moors
05. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Aurorae
06. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Quiet As The Snow
07. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Anthropocene (incl. "Hurrian Hymn To Nikkal")
08. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Ad Astra

Album bylo nahráváno od srpna do října roku 2019 v kempu Röskö a ve studiích Petrax, Troykington a Finnvox. Za albem stojí tým ve složení Tero Kinnunen, Mikko Karmila a Troy Donockley. Smíchání provedl Mikko Karmila s Tuomasem Holopainenem a Tero Kinnunenem. Mastering provedl Mika Jussila ve Finnvoxu.

Aby si fanoušci čekání na vydání nového alba zkrátili, spatřil světlo světa již  pilotní singl z nové desky.
Jedná se o písničku s názvem "Noise", ke které byl 7. února zveřejněn videoklip:


Floor Jansen k novému albu nedávno řekla, že byla "velmi, velmi šťastná" s tím, jak zní nové album.
"Už s prvními jeho tóny cítím opravdu nadšení.
Existuje na albu několik věcí, které jsou stejné jako dříve, jako i několik věcí, které se liší.
Ale vše, co mohu říci, je, že jsem s tím velmi spokojená! A myslím, že lidé, kteří znají Nightwish si to budou opravdu užívat."

Ještě před vánocemi loňského roku kapela Nightwish své fanoušky potěšila vydáním živé nahrávky "Decades: Live In Buenos Aires". Jde o záznam koncertu z 30. září 2018 v Estadio Malvinas v Buenos Aires v Argentině během turné "Decades" na podporu stejnojmenného kompilačního alba.

Nightwish samozřejmě pojedou k novému albu i celosvětové turné s názvem "Human. :II: Nature. World Tour", které započne 15. dubna ve finském Oulu. Poté se celé turné přesune do Asie, Jižní Ameriky a vyvrcholí sérií koncertů v Evropě.

Jelikož evropskou část turné pojedou Nightwish v létě, nevynechají ani jednu tuzemskou zastávku. Vystoupí v rámci festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, kde by měli celý program zakončit svým vystoupením v neděli 12. července večer.