Evanescence nás na novém albu vyzývají k oproštění se od všech iluzí!

04.05.2020

Text: Pepíno Sodomka

Skupina Evanescence ve své hudbě spojuje prvky  gotického a alternativního rocku a její název by se dal volně přeložit jako "pomíjivost", "nestálost", "zmizet jako pára".

Tato kapela se dávno stala stálicí na světové rockové scéně, např. díky milionům prodaných desek již získala dvě sošky Grammy.

V těchto dnech nám tahle banda představila svůj nový singl a klip s názvem Wasted On You, co by ochutnávku z připravovaného alba The Bitter Truth.

Podle slov zpěvačky Amy Lee na nahrávce pracovali až do okamžiku, dokud bylo možné do studia kvůli opatřením a nařízením chodit a pracovat.
"Mixování, sbory, tvorba videa a obalu alba z domu bylo pro mě jako voda na poušti, mé světlo v temnotě."  
Amy se rovněž rozhovořila o koncepci nového alba:
"Novým tematickým obsahem  je oproštění se od všech iluzí. Naučit se opravdu dospět a pochopit, že život může být tvrdý, že nikdo tě nepřijde zachránit a pohádky prostě nejsou realita. Postavit se všemu čelem a říct si, že raději přijmu pravdu, než že jí budu neustále popírat. Povstat z popela, i když to může bolet a posunout se dál. Už žádné lži. To je "hořká pravda". A já ji přijímám. Volím žít."

Oficiální datum vydání alba zatím nebylo zveřejněno, nicméně by mělo vyjít v tomto roce a tedy se tím dočkáme studiového alba Evanescence po dlouhých devíti letech. 

My v Rockmanii se na tohle album doslova klepeme, co Vy?!