Novým hráčem na klávesové nástroje v kapele Olympic se stal Pavel Březina!

08.06.2020

Pavel Březina
Pavel Březina

Text: Pepíno Sodomka

Legendární Olympic již v březnu oznámil svým fanouškům odchod klávesisty Jirky Valenty. S Jirkou se skupina rozloučila po dlouhých 34 letech jeho členství v kapele.

"Výpověď Jiřího Valenty není pro nás nějakou novinou. Očekávali jsme ji už delší dobu. Jirka prostě není v pořádku a každým dnem se jeho stav zhoršoval. Vyhlašujeme konkurz na post klávesáka. Jakmile bude vybrán a bude situace kolem koronaviru uklidněna, natočíme nové album a vyrazíme již s novým klávesákem na tour," napsal tehdy Olympic na svých stránkách.

Do konkurzu na uvolněné místo v kapele se přihlásilo 70 muzikantů. Do závěrečné fáze konkurzu konaného 30. května v přímém přenosu, během živého vystoupení Víkend pro seniory 2 z nahrávacího studia Propast postoupili čtyři uchazeči. 

O jeho výsledku informoval kytarista a zpěvák Petr Janda:
"Ve výběru jsme byli naprosto jednoznační, v podstatě jiný návrh nepadl. Navíc Pavel Březina vyhrál i v anketě u fanoušků!"


OLYMPIC - Martin Vajgl, Milan Broum, Pavel Březina a Petr Janda
OLYMPIC - Martin Vajgl, Milan Broum, Pavel Březina a Petr Janda


Zpěvák, hráč na klávesové nástroje, hudební skladatel, textař a producent Pavel Březina je rovněž uměleckým vedoucím kapely Showband. Má na svém kontě spolupráci s mnoha českými i zahraničními interprety. 

Několik let hrál se skupinou Argema, s níž natočil "zlaté" album Poprvé ( 1993 ). K jeho nejznámějším autorsko - interpretačním skladbám patří bezesporu hit Jarošovský pivovar, dále Milión snů, Dívčí pláč, Láska je sen či Zůstávám.

V letech 1999-2002 žil na ostrově Mallorka a byl členem populární rakouské kapely Michi´s Party Band. Společně koncertovali po celé Evropě. Na kontě mají dvě alba: Latino ( 2000 ) a Bolero ( 2001 ).

Za zmínku jistě stojí i jeho hostování s nejúspěšnější Beatles revivalovou skupinou světa - slovenskými The Backwards.

Jako člen doprovodné kapely Meryland stříbrné Superstar 2011 Gabriely Gunčíkové se objevoval na televizních obrazovkách (např. Ceny Anděl 2011), nebo se na velkých koncertech na jednom pódiu potkával s takovými jmény, jako jsou Karel Gott, Olympic, Desmod, Wanastowi vjecy či Kabát!

Pavel Březina je také majitelem profesionálního nahrávacího studia Golden Apple Zlín, ve kterém natáčí nejenom rádiové a televizní spoty, ale produkuje a komponuje písně mnoha žánrů. S umělci, se kterými spolupracoval, či průběžně spolupracuje, uveďme namátkou: Věru Špinarovou, Markétu Poulíčkovou, Danielu Šinkorovou,  či Alžbětu Kolečkářovou atd.

Již s novým hráčem na klávesové nástroje se Olympic představí na koncertu v pražských Letňanech.

Takže držíme palce, Pavle!!!

Foto a zdroj: ČTK, Showband a Pavel Březina.Pavel Březina
Pavel Březina