Odhoď svůj kříž, když ti křídla berou, vyzývá kapela Pavilon9!

20.02.2020

Text: Pepíno Sodomka

Chrudimská skupina Pavilon9 vznikla již roku 1998 a v jejích počátcích její inspirací byly skupiny jako Sepultura, Helmet, Biohazard a další.
Obrazně tak převzali štafetu po tehdejší známé chrudimské kapele Daen, která v té době upustila od metalového stylu, takže vznikem Pavilonu9 Chrudim nepřišla o svoji domovskou, tvrdě znějící kapelu. 

V počátcích šlo samozřejmě o metalovou bandu, která se nebála expedimentů, což posléze vyústilo až v hardcorový sound, což určitě nebylo na škodu, právě naopak! 
Od začátku své vystupování zakládali na vlastní tvorbě a jejich songy vždy v sobě nesly prvky nejen tvrdosti a agrese, ale dle mého názoru i veliké dávky melodičnosti, což si podle mě získalo mnoho fans tvrdého rocku z širokého okolí! Rovněž výborné texty, řekl bych v plné nahotě odhalující náš život, stojí jistě za pozornost.

Nyní tato banda přichází s novým klipem "Odhoď svůj kříž" který můžete vidět i zde:

Tahle pecka má vše, co má mít! Ptáte se co? Má to koule, a když říkám koule, nemyslím, hliněnky, ani skleněnky, ale dělový koule, které Vám při poslechu létají kolem hlavy!

Kluci z této kapely, nejdou cestou těch, kteří si cestu k popularitě dláždí házením bankovek kolem sebe, tedy si kupovat to, aby je hráli v rádiích, nebo v televizi.
Rovněž se distancují od toho, aby si roli "předskokanů" nějaké známé kapely platili, což se bohužel dnes stává téměř tradicí.
Přesto si už zahráli po boku takových kapel, jako jsou např. Pro-Pain, nebo Destruction.

Pavilon9 nyní vystupuje v sestavě: Marcel "Máca" Toman - kytara, Ondřej Dvořák - zpěv, Martin Odvárka - basa,  Petr Lichtenberk - bicí, Tomáš "Bogas" Linhart - kytara a Luboš "Joule" Novotný - zpěv.

 Více info o dění v kapele i o nových věcech a vystoupení lze najít na jejich Bandzone  https://bandzone.cz/pavilon9   nebo na Facebooku  https://www.facebook.com/pavilon9/ 

 Pokud chcete na chvíli vypadnout ze sraček tohoto světa, nechat zmizet všechny strasti a pořádně se nechat nakopnout do života nezapomeňte, ten lék na veškeré neduhy má jméno Pavilon9!!!