Ondra Dvořák - Nebudeme platit za to, aby nás někde hráli!

02.06.2020

Text: Pepíno Sodomka

Ondra Dvořák, zpěvák chrudimské kapely Pavilon9 dnes slaví 43. narozeniny a k jeho osobě lze s klidným klidným svědomím říct, že je dobrou duší této tvrdě znějící bandy.

Chrudimská skupina Pavilon9 vznikla již roku 1998 a v jejích počátcích její inspirací byly skupiny jako Sepultura, Helmet, Biohazard a další.
Obrazně tak kluci převzali štafetu po tehdejší známé chrudimské kapele Daen, která v té době upustila od metalového stylu, takže vznikem Pavilonu9 Chrudim nepřišla o svoji domovskou, tvrdě znějící kapelu. 
 V počátcích šlo samozřejmě o metalovou bandu, která se nebála expedimentů, což posléze vyústilo až v hardcorový sound. Jejich songy vždy v sobě nesly prvky nejen tvrdosti a agrese, ale dle mého názoru i veliké dávky melodičnosti.
Rovněž výborné texty, řekl bych v plné nahotě odhalující náš život, stojí jistě za pozornost. 

PAVILON9
PAVILON9


Co vlastně pro tuhle kapelu znamená Ondra, myslím správně vyjádřil kytarista Marcel Toman, který je vedle Ondry jediný zakládající člen v její současné sestavě:
"Za tu hromadu let se v naší kapele vystřídalo hodně lidi, z původní sestavy tam jsem já a Ondra Dvořák, který si dal na pár let pauzu, ale dobří holubi, jak se říká, se vracejí. 
Začal jako zpěvák s kytarou, když se vrátil drtit basu, pak i kytaru a nyní zase zpívá. Už mu chybějí jen bicí."

Z toho je zřejmé, že Ondra se nebál kdykoliv bylo třeba "zaskočit" a že Pavilon9 je jeho srdeční záležitost, stejně jako všech kluků z této kapely.

Ondra Dvořák
Ondra Dvořák


Je třeba ocenit, že Ondra Dvořák, stejně jako celá tato banda se rozhodně staví proti dnešnímu trendu, kdy si kapely platí za to, aby je hráli v TV, nebo rádiu. To samé se dnes i děje ohledně "předskakování" známých skupin, prostě chceš-li být na očích, zaplať!

Pokud by s podobnou nabídkou někdo ze zainteresovaných oslovil Ondru, či kluky z Pavilonu9, rozhodně by byl odkázán do míst, kde to zrovna nevoní, kulantně řečeno!

Pavilon9 je prostě patra kamarádů, která vznikla v létě roku 1998, čímž jak kluci říkají, jsou takový chrudimský Olympic a zasvěcení mi dají za pravdu, že jejich muzika fakt má koule a dokáže vás rozhodně nakopnout tak,  že tím jistě zapomenete na všechny svinstva tohoto světa!

Jménem Rockmanie přeji Ondrovi hromadu opravdu metalového zdraví a nadále hodně radosti z poctivé muziky, která si na nic nehraje!