Accept nahrávají nové album!

26.07.2020

Text: Martin Fejfar

Německá heavymetalová legenda Accept nahrává nové album. Ač by se vlastně dnes dalo říct, že pouze značka Accept trvá, neboť kapela čistě německá nějaký ten rok už není.

Každý muzikant sice žije úplně někde jinde, přesto společně tvoří materiál na nové studiové album.

Vzhledem k aktuální situaci a koronavirové krizi není možné, aby se všichni sešli v jednom studiu a tak nahrávání následovníka alba The Rise of Chaos z roku 2017 probíhá na dálku.

V kapele samé se před samotným nahráváním nového materiálu udála změna na postu baskytaristy, kdy Petera Baltese nahradil Martin Motnik.

Ovšem na postu producenta se nic nemění a řízení nahrávání nového alba se ujal již léty osvědčený producent a mistr mixu zvuku Andy Sneap.
Andy vše řídí na dálku z Anglie a tak je na trase Nashville - Derbyshire velmi rušno.

Nahrávání alba probíhá ve studiu Wolfa Hoffmanna a Andy na vše z Velké Británie ze svého studia dohlíží v přímém přenose.
Díky unikátnímu zvukovému systému Steinbergova VST Connect Pro je možné celé album nahrávat na dálku. Stačí pouhé připojení k internetu a systém na dálku dokáže nahrát každého hudebníka, ať se nachází, kdekoliv na planetě a tak dá říct, že je kapela v kontaktu online a dle slov všech aktérů jsou ze samotného nahrávání nadšení.

Mark Tornillo prozradil, že kapela má zhruba již devět hotových skladeb a ještě letos v létě by jednu z nich  chtěla vypustit do světa. Samotné album dle zpěváka můžeme očekávat zhruba na Vánoce letošního roku.

Mark rovněž dodal, že na novém albu uslyšíme 15 nebo 16 nových skladeb.

Kapela Accept nové album nahrává v sestavě: Wolf Hoffmann - kytara,  Mark Tornillo - zpěv, Christopher Williams - bicí, UweLulis - kytara, Martin Motnik - basová kytara a Philip Shouse - kytara.