Pearl Jam mají gigantické vyhlídky na jaro!

17.01.2020

Text . Martin Fejfar 

Pokračovatelé grunge Pearl Jam nás po sedmi letech potěší svým novým albem.
Šestičlenná partička z kolébky stylu grunge přímo z amerického Seattle chystá svým fanouškům po sedmi letech nový počin.

Jméno i přesné datum vydání již jedenáctého studiového alba jsou známé.
Album ponese název Gigaton a oficiálně vyjde v pátek 27. 3. 2020.

Fanoušci si na novinku od legendy grunge, kapely Pearl Jam museli počkat dlouhých sedm let.

V roce 2013 vydala kapela své jubilejní desáté studiové album s názvem Lightning Bolt toto album se dočkalo ne jenom příznivých reakcí ze strany hudebních kritiků, ale bylo oceněno i cenou Grammy Award.

Kapela v letošním roce třicáté narozeniny a vydání nového alba tak lze směle brát jako dárek pro své fanoušky.

V následujících několika týdnech je v plánu vydání úvodního singlu z nového alba, píseň s názvem Dance of the Clairvoyants bude mít i svůj videoklip, která kapela svým fanouškům slíbila.

Velmi zajímavý má být i motiv nové desky, neboť obal obsahuje obrázek od kanadského fotografa a mořského biologa Paula Nicklena, který zobrazuje tající ledovce u Norska.

Lze se tak trochu dohadovat, zda-li kapela vydáním svého nového alba nechce upozornit na problematiku globálního oteplování a s tím i spojeného tání ledovců.

Také je možné usuzovat, že obal alba znázorňuje tání ledů v kapele, neboť nová deska vychází po nezvykle dlouhé době.

Mike McCready v oficiální tiskové zprávě k vydání nového alba říká "Cesta k téhle desce byla pořádně dlouhá, bylo to emocionálně temné a občas zmatené období, ale také plné vzrušení a experimentování."

Od Března do Května si koncerty kapely Pear Jam užijí fanoušci v USA a Kanadě.

Do Evropy Pearl Jam zavítají až v létě, na seznamu evropských zastávek celého turné bohužel zatím žádné české místo nenajdeme.

Nicméně fanoušci za Pearl Jam mohou vyjet na některou z blízkých zastávek turné.

Asi nejblíže nám Pearl Jam budou 25. Června v německém Berlíně, 7. Července v rakouské Vídni anebo 15. Července v maďarské Budapešti.

Ať už jsme vyznavači a fanoušky grunge, nebo jenom kvalitní rockové muziky a nadšenci hudebních novinek, máme se rozhodně na co těšit.

Pearl Jam nás rozhodně nenechají pochybovat o tom, že i nadále mají svojí kvalitu a rozhodně nepatři do starého železa!