Představujeme jihlavskou kapelu 21 Gramů!

04.09.2020

Text: Martin Fejfar

Nedávno mne na Facebooku vyhledal jistý Jiří Hofbauer, který mi psal o jejich kapele 21 Gramů. Požádal mne, jestli bych se nechtěl s kapelou 21 Gramů seznámit více a poznat jejich muziku. A jelikož jde o skupinu, která jistě stojí za pozornost, chceme jí představit i Vám.

Začátky kapely...

21 Gramů je parta kluků z Jihlavy, co má ráda muziku a baví je dělat svoje vlastní skladby. Kapela vznikla z rozpadlého projektu Likebusters, který za sebou měl kromě několika koncertů i úspěch v podobě vítězství v soutěži "Vysočina hledá talent". Na konci roku 2017 se zformovala pozměněná formace a dala si název 21 Gramů. (ovlivněno jednak filmem, ale také hlavně myšlenkou, že je to váha lidské duše). Z původního složení zůstali dva muzikanti, Tomáš Krpálek - kytara (dříve HejTy!, Oukej!) a Richard Tichý - baskytara (dříve HejTy!). K nim se přidali Radoslav Sido - bicí (dříve Presne Váš Štýl, Prodleva, Mr.Hanky, KillTheSoya), Jakub Mokrý - zpěv (dříve The X, Coders, nebo Withface a III. Třetina) a Marian Mikula - kytara (dříve Presne Váš Štýl, Mr.Hanky, Lu a Džigolos). Po zhruba půlroční práci kapela nahrála první tři singly ve studiu: Šedá, Masky lásky (na kterých se autorsky podílel i bývalý zpěvák Ondřej Břejška - nyní Poetika) a song Patos.

V červenci 2019 se ke kapele přidal Jirka Hofbauer, jehož příspěvkem je psaní textů a tvorba melodií (ale i správa profilů na Bandzone, Facebooku, tvorba správa webu atd...)


Dosavadní úspěchy kapely...

V červnu 2019 Bandzone.cz tuto kapelu umístil jako Tip týdne na svých stránkách, kde po celou dobu držela prvenství v žebříčku odehraných písní se skladbou Šedá. Dá se s klidem říci, že se jedná o první hit kapely 21 Gramů.

Premiéra v éteru přišla v září 2019 , kdy byla kapela pozvána do pořadu Petra Kůsovky Fajn Rock Music a následovaly i rotace skladby Šedá na Rock Music radiu a na několika dalších rockových rádiích.

Dalším mezníkem se pro 21 Gramů stal první koncert 23. 11. 2019 v KD Zámek Polná, kde si zahráli jako předkapela skupiny XIII. STOLETÍ.

Následovala další vystoupení, ale bohužel 10 naplánovaných koncertů v klubech a na festivalech bylo zrušeno kvůli nouzovému stavu a opatřením vlády v souvislosti s virovou epidemií.

Jaké má kapela aktuálně plány...

V současné době kapela natáčí svůj první videoklip na skladbu Šedá (premiéra v průběhu října). Natáčení klipu bude probíhat o prvním zářijovém týdnu s Radimem Věžníkem, což je profi režisér a tvůrce videoklipů.

Pak bude následovat zavření se do studia a nahrávání našeho debutového CD.

Čeho chce kapela dosáhnout....

Cíle kapely jsou prosté, ale zároveň smělé - chtějí hrát po klubech, koncertovat na festivalech, dostat se i na nějakou tu větší stage... Zkrátka věnovat se muzice a být co nejvíc vidět a slyšet. A samozřejmě pokračovat ve vlastní české tvorbě.

Klukům z kapely 21 Gramů držíme palce, aby jím všechno do budoucna vyšlo a byli úspěšní. Jsme moc rádi za každou novou a mladou kapelu, která se objeví na rockové scéně.

Více informací o kapele 21 Gramů najdete zde, kde si můžete poslechnout i demo nahrávky:

https://bandzone.cz/21gramu?at=dashboard 

https://www.21gramu.cz/ 

https://www.facebook.com/21gramurock/