Připravte si prachy, vyšlo album "Prachy" aneb nové rockové žihadlo Vosího hnízda!

05.02.2020

Text: Pepíno Sodomka

Psal se rok 1992 a městečko Dobřichovice bylo svědkem v té chvíli zanedbatelné události, kdy se v místní restauraci sešli dva kamarádi zvaní Hadrák a Tomáš, kteří shodou okolností byli oba bubeníci, hrající heavy metal a dostali nápad - založit "sranda projekt".

A tak vznikla kapela Vosí hnízdo, v jejíž rodném listě bylo jasně napsáno, že jde o šílenou bigbítovou kapelu, která používá převleky s texty, které nejsou možná vhodné do učebnic školních dítek, ale dokáží spolu s muzikou této skupiny každého bodnou s pořádnou vosí silou a ten rockový jed, který vám pustí do žil,  je fakt nakažlivý!

Právě vychází jejich páté album nazvané "Prachy".
Popravdě jsem byl plný očekávání, protože předchozí, v pořadí čtvrté album "Brambory" nasadilo pomyslnou laťku fakt vysoko.
A výsledek? Dostal jsem bodanec a to pořádnej!

Album otevírá song "Melouny". Když zmíním část textu "...my neplatíme daně, my vyzráli jsme na ně, když máš na vše dotace, tak je práce legrace..." musí být každému jasné, že humor této kapely se rozhodně nezměnil, právě naopak, a dokáže si vzít na paškál kohokoliv i cokoliv, takže dostat se jim spárů, co by námět na song, není fakt prdel!

Co mě dostalo je písnička "Lidovka", jejíž text je složen z úryvků lidovek, samozřejmě v patřičné "vosí úpravě".

Nerad bych vypichoval nějaký song, že převyšuje jiný, tenhle "vosí bodanec" má spád, odpich, tah na branku ( to nakonec uslyšíte v posledním songu Fotbalová) a já tam teda slabý článek nenacházím ani pod mikroskopem a  proč nakonec hledat článek, vosa není tasemnice, ne?!

Album "Prachy" přináší tyto vosí  "jedůvky":
1. Melouny
2. Helena
3. Myš
4. Holka modrooká
5. Ona se dívá
6. Lidovka
7. Malíři
8. Sportovec
9. Síť
10. Sestra z města
11. Prachy
12. Fotbalová

A nahrála ho sestava: Radek "Hadrák" Kunc - zpěv, Tomáš Havlín - bicí, zpěv, Libor Chvojka - kytara a Tomáš Spěvák - basová kytara.

V nedávné době se mi stalo, že při debatě s jedním "rockerem", když jsme narazili na Vosí hnízdo pravil, že neví "wo co gou". Má odpověď byla prostá "Tak tuhle mezeru, velkou jako Macocha koukej rychle doplnit, protože kdyby tenhle vosí jed pumpovali do žil na patologii, máme tady "návrat oživlých mrtvol" v přímém přenosu! 

Ještě album "Prachy" nemáš a dokonce váháš s tím si ho pořídit? A to si jako říkáš "český rocker"?! HOWGH!