Jsi muzikant a pořád kecáš o drogách? - Drž hubu a hraj pořádnou muziku, říká Paul Stanley!

20.01.2020

Text : Pepíno Sodomka

20. ledna roku 1952 se v New Yorku narodil Paul Stanley, jak každý rocker moc dobře ví kytarista, zpěvák a zakládající člen rockového fenoménu jménem KISS.

Tedy dnes Paul slaví 68. narozeniny a když se ohlíží za hvězdnou a veleúspěšnou érou kapely Kiss, často, jako např. v rozhovoru pro Famous Interview tvrdí, že to rozhodně nikdy nedělal proto, že by mu šlo o prachy!
"Nás při životě drží to, co děláme. Neděláme muziku z žádného jiného důvodu. Chceme dělat hudbu. Líbí se nám, co děláme. 
Myšlenka být kapelou, která prodává nejvíce nahrávek není pro nás opravdu lákavá a nikdy nebyla nějakým naším cílem. Dostali jsme se tam, kde jsme se dostali proto, že jsme vždy zůstali věrni tomu, co děláme!" říká Paul.

V rozhovoru se také narazilo na ožehavou otázku drog, které byly problémem řady rockových hudebníku, na což Paul reagoval naprosto rezolutně : 
"Pokud někdo dokola kecá o tom, že drogy bere, nebo že se najednou rozhodl,  že nebude drogy užívat, je to jen hodně laciná reklama!
Všem bych odpověděl jedno - drž hubu a hraj hudbu! Jestli jsi muzikant, za Tebe musí mluvit hudba, nebo ne?!
A pokud někdo opravdu chtěl v rockových začátcích vědět, kam vede spojeni drog a rock 'n' rollu, měl se zeptat Jimiho Hendrixe, Janis Joplin, nebo Jima Morrisona."

No rozhodně v  jeho slovech je hodně pravdy. Právě i jeho životní postoje a priority dotáhly Kiss až na samotný rockový vrchol, kdy se stali jednou z celosvětově nejznámějších a komerčně nejúspěšnějších amerických rockových skupin hlavně v 70. a 80. letech.
Kiss doposud získali od RIAA 22 zlatých alb a mají potvrzený prodej více než 100 milionů alb, z toho 19 milionů nahrávek v USA. 

Celá Rockmanie se ráda řadí do obrovského šiku Kiss-Army s přání pevného zdraví, Paule!