Radek "Hurvajs" Hurčík - Kabáti mě vzali, když jsem prohlásil, že hraju jako Motörhead!

14.01.2020

Text : Pepíno Sodomka

Radek Hurčík, český rockový bubeník, kterého každý zná pod přezdívkou "Hurvajs" dnes, 14. ledna 2020 oslaví své 51. narozeniny.

Hurvajs, který po krátkém působení v Motorbandu zakotvil roku 1986 v kapele Kabát je nejen výborný bubeník, ale velký pohodář a člověk, co rozhodně nezkazí žádnou srandu!

Podle jemu blízkých zdrojů např. jeho oblíbený fórek je: 
Když je kapela na turné a jsou v hotelu či restauraci a zeptá se někdo kde je WC, tak Hurvajs schválně posílá dotyčného na úplně jinou stranu. Jeden čas to měl tak vymakané, že si s sebou vozil cedulku WC, kterou lepil na dveře od kuchyně. Pak dotyčnému ukázal kde jsou toalety, který nic zlého netuše skončil v kuchyni. 

V jednom z rozhovorů pro ústecký časopis Žít okomentoval svůj příchod na Kabátu takto :
"V Kabátu kdysi hrál na basu někdo jiný a ten chodil na stejné učiliště jako já, jen byl o rok výš. Oni pro něj kluci jezdili takovou škodovkou, jakože na učňák a vozili ho na zkoušky. A zjistili, že hraju na buben, tak mě vzali jednou s sebou na zkoušku. Tam zjistili, že umím hrát rychle. Oni tenkrát hráli strašně rychle. A zeptali se mě, jestli umím hrát jako Motörhead, já řekl, že jo, takže pak mě vzali do kapely."

Hurvajs je vyučený zámečník, z čehož má však on sám srandu :
"Živil jsem se tím dva roky a bylo to hnusný. Kdybych si zabouchl dveře, musím zavolat zámečníka, sám bych to neotevřel."

A proč vůbec začal hrát na bicí?
"Protože můj brácha měl kapelu, a oni zkoušeli u nás doma, a když kluci skončili a odešli, tak já sedl za bubny a začal jsem blbnout. Pak mě to začalo bavit a chytlo mě to, tak proto bubny.
Bylo mi tak 13-14 let. Rodiče nešíleli a ani sousedům to vadit nemohlo, protože jsme bydleli v rodinném domě. Takže to bylo úplně v pohodě."

Hurvajs, který tuto přezdívku zdědil po své tátovi je prostě živel, kterého nemít rád prostě nejde!

Celá naše Rockmanie přeje pevné zdraví a moře let plných všeobecné pohody!!!