Řecká ohnivá vichřice Firewind přináší nové album!

13.05.2020

Text: Martin Fejfar

Řečtí power metalisté Firewind již tento pátek, tedy 15. května vydají své v pořadí deváté studiové album s názvem Firewind.

Na následníka alba Immortals si tedy fanoušci sice museli počkat tři roky, ale co se týče koncepce, dá se říct, že obě alba na sebe navazují.

Tato čtveřice původem z řecké Soluně byla roku 1988 založena kytaristou Gusem G., jež dříve působil v kapelách Arch Enemy či Dream Evil. Do povědomosti rockových fans se také dostal během svého působení v doprovodné kapele Ozzyho Osbourna (2009 - 2017).
Gus s Ozzym kromě živého vystupování i v roce 2010 nahrál studiové album Scream.
V roce 2017 Gus G. z časových důvodů spolupráci s Ozzym ukončil a rozhodl se naplno věnovat svým domovským Firewind.

Nové album obsahuje celkem jedenáct nových písní, které svým zvukem a dravostí směřují a tíhnou především k melodickému metalu.
Nahrávky vznikaly na podzim roku 2019 a Gus G. pro tvorbu nového alba musel najít i nového zpěváka.
Z Firewind se totiž rozhodl odejít Henning Basse, který v kapele působil od roku 2015.


Firewind se rozhodli dát prostor německé metalové škole, neboť novým zpěvákem se stal Herbie Langhans. Tohoto rodáka z Hanoveru se rozhodl Gus G. angažovat na začátku podzimu minulého roku, když už nové album bylo prakticky nahrané.

Mimo jiné v roce 2001 byl právě Herbie osloven německým kytaristou a producentem Saschou Paethem, aby zpíval doprovodné vokály např. v hudebním projektu Avantasia.

Gus G. K k natáčení alba řekl:
"No, byla to zvláštní situace, protože album už bylo nahrané - myslím bicí i kytary. Všechno z toho bylo již hotové. Měli jsme vokální linky asi na čtyři písně, ale ne na ty další.
Tedy jsme začali spolupracovat s Herbiem. Přišel a k tomu napsal i texty pro zbytek písní."

Firewind se při nahrávání alba svěřili se do rukou zvukového mistra Tobiase Lindella, který míchal zvuk na albech např. Europe či Avatar.

Nové album skupina Firewind nahrála v sestavě: Gus G. - kytara, Herbie Langhans - zpěv, Petros Christo - basová kytara a Jo Nunez - bicí.

Posluchači naleznou na novém albu celkem těchto jedenáct pecek:
1. Welcome to the Empire
2. Devour
3. Rising Fire
4. Break Away
5. Orbitual Sunrise
6. Longing to Know You
7. Perfect Stranger
8. Overdrive
9. All My Life
10. Space Cowboy
11. Kill the Pain

Song "Rising Fire" co by malou ochutnávku si můžete i zde poslechnout: