Red Hot Chili Peppers pracují na novém albu!

14.01.2020

Text : Martin Fejfar 

Red Hot Chili Peppers před nějakou dobou velmi potěšili své fanoušky, když oznámili návrat kytaristy Johna Frusciantema.

Podle původního prohlášení kapely to ovšem vypadalo pouze na společné koncertování nyní, je však jasné, že jenom u toho nezůstane a naplní se předpoklady a domněnky o práci na úplně novém materiálu k vydání nového alba.

Po deseti letech vzájemného odloučení je prý na pořadu dne začít chystat a připravovat nový materiál a směřovat vše k plánování nahrávání ve studiu.

Nahrávání nové desky a přípravy nových songů v rozhovoru pro magazín Rolling Stone přiznal bubeník kapely, Chad Smith ten řekl toto:
"John je zpátky v kapele a všichni to vědí,". "Máme z toho děsnou radost. Zatím máme domluvené jen festivaly v roce 2020. Teď se budeme soustředit na nové songy a na napsání nového alba. Moc se na to těšíme."

Na otázku redakce zda-lij, to znamená, že Red Hot Chili Peppers chystají nové album odpověděl Chad takto: "Ano, ale to je všechno, co zatím můžu říct."

Teď, už jenom záleží na tom, jak rychle se nového počinu od kalifornských pálivých papriček dočkáme.

Pokud bychom ovšem vycházeli, s posloupnosti vydávání posledních tří alb dostaneme se na datum vydání nového alba v roce 2021.

Kapela již od roku 2006, kdy vydala, dvoj-CD s názvem Stadium Arcadium naplňuje plán pětiletky a nové studiové album na pulty obchodů vždy vypustila po pěti letech.

Následníka výše uvedeného alba z roku 2006 jsme se dočkali v roce 2011 pod názvem I'm With You a v roce 2016, rovněž po pěti letech následovalo vydání alba s názvem The Getaway.

Album The Getaway je úplně to poslední co Red Hot Chili Peppers vydali ne jenom s kytaristou Joshen Klinghofferem, ale i deska a to nejenom studiová.

Směle tak můžeme začít odpočívat dobu, kdy vyšlou "Redhoti" na pulty obchodů nějakou tu novinku.

Budeme všichni jisto jistě zvědaví na to, jaký album bude mít zvuk, protože lze předpokládat návrat ke kořenům.

Otázkou je jakým způsobem bude nové album ovlivněno desetiletým odloučením s kytaristou s Johnem Frusciantem.

Kapela i kytarista se totiž za deset let posunuli zvukově jinam, než tomu bylo právě na posledním společném albu Stadium Arcadium vydaném v roce 2006.