Rocková hudba není soutěž!

07.01.2020

Text : Pepíno Sodomka

Neustále se rojí různé ankety na téma, která že z kapel je nejlepší a lidé posílají hlasy těm svým oblíbeným "koňům".

Myslím, že i to je scestné, protože každý poslouchá hromadu kapel a vybrat jednu "nej" je dost zavádějící.

Svého času jsem registroval i polemiku, zda větším přínosem do pokladnice světového rocku byli třeba Led Zeppelin či Deep Purple atd., což je dle mého názoru naprosto absurdní.

Každá skupina, jako i hudební styl má své právo na život, má kolem sebe fanoušky, kterým dává hodně a je pro ně přínosem.
Nikdo neposlouchá jen jedinou kapelu či interpreta a ostatní pro něj neexistují, proto mi přijde podobné srovnávání na bázi "fotbalových tabulek" slušně řečeno nesmyslné!

Kdysi při podobné debatě ohledně Zlatého, později Českého slavíka např. Dan Horyna apeloval na fanoušky, aby ho v žádném případě tam, nebo i jiných anket nepsali, protože i on tento názor, že hudba soutěž není zastává.
Přidal k tomu tehdy historku z dob bolševických, kdy někteří rockeři oslavovali, že v této anketě se Aleš Brichta dostal do první padesátky, přitom druhý byl Míša David.
Pravdou je, že toto vyznívá opravdu tragikomicky.

Samozřejmě nebereme nikomu právo na podobné ankety, jde mi jen o to tlumočit můj názor na podobné záležitosti a tím i dodat, že na Rockmanii podobné ankety opravdu nehrozí!