Roman "Izzi" Izaiáš - To, co žiju, je Rock'n'Roll!

12.01.2020

Text : Pepíno Sodomka 

Izzi, kytarista a zpěvák skupiny Doga, která se za svoji éru, jež započala roku 1988 získala velký zástup příznivců, právě dnes 12. ledna 2020 slaví své 53. narozeniny.

Do velkého povědomí se Izziho kapela Doga dostala roku 1993 po vydání debutového alba, na kterém mimo jiné pecky se objevil i pozdější obrovský hit "Nejsi nevinná".

Poté jejich popularita letěla strmě vzhůru a nyní má Doga za sebou pěknou řádku úspěšných alb, jako i koncertních tour.

Sám Izzi svého času v jednom z rozhovorů pro Novinky.cz na dotaz, co pro něj Rock'n'Roll znamená bez přemýšlení odpověděl:
"Budu mluvit za sebe. To, co žiju, je Rock'n'Roll. Dělám, co mě baví, hraju v kapele, koncertuju, nahrávám písničky, jezdím na motorce, motám se kolem žen - to všechno je Rock'n'Roll . Ve světě vymysleli heslo - sex, drogy, Rock'n'Roll . V naší kapele je heslo - sex, chlast, Rock'n'Roll.
Rock'n'Roll je v srdci, člověk přitom nemusí mít nutně dlouhé vlasy a hrát v kapele".

A když se ohlédl za svojí hudební dráhou, viděl tam světlé i stinné stránky:
"Za tu hromadu let let jsme zažili spoustu věcí veselých i smutných. V jednom čase jsme se museli rozloučit s naším baskytaristou Pepou, který měl problémy s pitím. Chtěl se vrátit, až to zvládne, ale našli ho mrtvého na lavičce v parku. To bolelo!
Někdy bolí i to, že za měsíc odehrajeme patnáct koncertů a jsme z toho tak unavení, že doslova padáme na hubu. V takových okamžicích se sami sebe ptáme, jak dlouho to ještě můžeme vydržet. Párkrát jsme si sáhli na dno, to ano. Vždycky jsme to ale překonali."

Izzi s Dogou vyráží koncem března na tour, které slibuje obří scénu a největší hity kapely.
Rozpis najdete tady pod článkem.

Takže kupu zdraví a plno světlých okamžiků s kytarou na krku, Izzi!

Foto : Petr Piskač a archiv skupiny Doga