Rudolf Rožďalovský - Kytarista, pro něhož je rock životním krédem!

28.02.2020

Text: Pepíno Sodomka

Dnes oslaví své 63. narozeniny Rudolf Rožďalovský, kytarista, který mimo jiné stál u zrodu naší heavy metalové legendy, skupiny Arakain.

Ruda v Arakainu působil v letech 1982 až 1983 a poté byl členem mnoha rockových uskupení, např. hrál ve skupinách Electric System, PSP, Monzun, Orient, Abax, Pražský výtěr, Pedopat, Galaxis atd.

Nyní je Ruda od roku 2014 kytaristou skupiny Toroid 

TOROID
TOROID

Pokud by Vás cesta zavedla do vesničky Písnice kousek od Prahy, tak zde v jednom z rodinných domků sídlí firma, která má svoje nezastupitelné místo ve vývoji českých lampových kytarových aparátů. 
Tato  firma je vlastně splněním životního snu jednoho muže - Rudolfa Rožďalovského.
I když se snažil uvést do života značky jako Attack Power nebo Edward, po čase zjistil, že jeho zesilovačům stejně nikdo neřekne jinak než Rožďál. A tak jediným možným krokem bylo založit značku Rozdall.

Výroba lampových zesilovačů vlastní značky Rozdall, které jsou mezi muzikanty hodně oblíbené a ceněné dokazuje, že Ruda a rock jsou dvě nedělitelné součásti.

Můj názor je, že Ruda je trochu nedoceněnou opravdovou osobností na naší rockové scéně, nicméně co se mne týče, je to člověk, kterého uznávám a vážím si ho.

Jménem Rockmanie přeji hlavně pořádnou hromadu pevného zdraví, Rudo!