Slade přepadnou město pohádek!

08.01.2020

Text : Martin Fejfar 

V den, kdy si takřka celá Evropa bude připomínat 75. výročí od konce druhé světové války po vzoru hrdinného loupežníka Rumcajse přepadne město Jičín glam rocková legenda z Velké Británie, kapela Slade.

Svůj nálet tato legendární a stále nestárnoucí úderná smečka učiní na Zimním stadionu města Jičín.
Jičínem tak místo tradičních pohádek bude v tento den znít glam rock a hard rock v podání jedné z největších legend především let sedmdesátých a osmdesátých.

Návštěvníci koncertu se budou moc těšit nejenom na hity z nejúspěšnějšího období této kapely, která udávala a tvořila směr britské vlny tvrdého rocku let sedmdesátých a osmdesátých, ale i na hity z let devadesátých, kdy po dvouleté pauze v letech 1991 až 1993 došlo k návratu kapely Slade.
Od roku 1993 se po obnovení činnosti kapely a změnách v sestavě často uvádí, jako Slade II.
Kapela ani dnes rozhodně nic neztratila ze svého lesku, šmrncu, chuti do hraní a hlavně energie, se kterou koncertuje.

V poslední době k nám Slade, jezdí hrát velmi často, dalo by se do konce říci, že jsou každoroční stálicí, která v naší republice hraje.

Fanoušci v Jičíně se tak budou mít rozhodně na co těšit, neboť kam až má paměť sahá vystoupení hvězdy a legendy světového formátu podobného ražení v mém rodném městě Jičín rozhodně nepamatuji.

Aby těch legend na jednom místě nebylo málo publikum, zahřeje i česká hardrocková legenda, jež pro rok 2020 plánuje vydat nové album.
Nepůjde o nikoho menšího než ostravskou kapelu Citrón s charismatickým Láďou Křížkem za mikrofonem na pozici zpěváka.
Kapela Citron na pódiu nebude sama, neboť si sebou na pomoc ještě přiveze zpěvačku Tanju, která také v poslední době s Citronem dosti koncertuje.

Samotný koncert odstartuje, ve 20:30 právě svým vystoupením kapela Citron s Tanjou po nich bude již zimní stadion patřit hlavní hvězdě májového večera kapele Slade.
Brány zimního stadionu se pro návštěvníky koncertu otevřou již v 19:30 a vstupenky si lze zakoupit za cenu 890,- Kč v předprodeji v síti Ticketportal.

Exkluzivní rozhovor nám k celé této výjimečné akci poskytl sám její pořadatel Radek Vondráček.
Radek je pořadatelem většiny rockových koncertů, ať už na zimním stadionu v Jičíně či v letním areálu ve Třtěnicích u Jičína.
V minulosti na tato místa přivezl především velikány tuzemské rockové scény s občasným přesahem na Slovensko.
Díky Radkovi jsme tak mohli na výše uvedených místech vidět koncerty například kapel Turbo, Citron, Tublatanka, Komunál a mnohých dalších.

Rozhovor s Radkem Vondráčkem:

Jak tě napadlo, do Jičína přivést zrovna kapelu Slade?

Kapela Slade, je velice známá po celém světě a říkal jsem si, proč je neudělat v Jičíně a udělat tady obrovskou show, na který Jičín jen tak nezapomene.

Jak těžké bylo domluvit se s manažmentem kapely a realizovat koncert v Jičíně?

S manažmentem nebylo vůbec složité si domluvit koncert, jelikož v Česku jsou poměrně často a mají to tady moc rádi.

Jaké speciální požadavky - jestli je tedy můžeš, prozradit si kapela určila?

Přesné podmínky zatím nemám zaslané, zatím jenom 10 dvojlůžkových pokojů v minimálně 4 hvězdičkovém hotelu.

Hosta koncertu v podobě kapely Citron jsi vybíral ty, nebo to byla již daná věc od Slade?

Hosta koncertu jsem vybíral sám a zvolil jsem kapelu Citron, jelikož jsou to legendy a strašně moc dlouho nehráli v tomto regionu, tak volba byla poměrně jednoduchá.

Považuješ realizaci tohoto koncertu za svůj pořadatelský vrchol nebo jsou mety, kam by ses v pořádání koncertů chtěl ještě posunout?

Tak vždy jsou cíle, které chce člověk posunout na vyšší úroveň, ale tahle akce je jedna z těch na co jsem pyšný a hrdý. Už mám zkušenosti se zahraniční kapelou a to v podobě Suzi Quatro. Mám ještě pár věcí, které bych chtěl zrealizovat, ale to si zatím nechám pro sebe.

Proč by na tento koncert podle tebe fanoušci měli přijít?

Jelikož je tato akce tak velkolepá.... velký pódium, zvuk, osvětlení a hlavně kapely, které jsou už legendy a člověk si rád zavzpomíná na svoje mládí . Taková akce se už nemusí nikdy uskutečnit a tak všechny zvu a myslím, že na takovou akci jen tak nikdo nezapomene.....

Nám nezbývá nic jiného než se na celou akci těšit. Budete se moci i těšit na následnou reportáž a fotky z tohoto koncertu.